Ana sayfa Başarı Hikayeleri Başarı Hikayesi: Mehmet Sezgin

Başarı Hikayesi: Mehmet Sezgin

5049
PAYLAŞ

Mehmet Sezgin Küçükyarma,17, Öğrenci

IMG_20150109_174631Hayatım boyunca zayıf bi insandım. Spora başlayana kadar yaşıtlarımın kilo ortalamasının altındaydım. Kolay oldu diyemiyecegim. Yaşıtlarım uyurken benim antremanda olmam, okuldan dolayı sporuma az vakit kalması ,evde geçirdiğim ufak bi kaza sonucu tarak kemiğimin çatlaması onun haricinde omzumu sakatlamam idmanları tamamen bırakmama neden olmadı. Sevince ve azmedince üstesinden geliyorsunuz.

Bazen agır bedelleri olabiliyor ama risk alın eğer kazanırsanız mutlu olursunuz, Eğer kaybederseniz deneyim kazanırsınız. Evden çıkıp  okula gidiyorum üniverste sinavina  hazırlandıgım için okuldan dershaneye gidiyorum dershane bitince koşarak spor salonuna. Yorucu oluyor ama gerçekten isteyince, insanin “zamanim yok” gibi bi bahanesi kalmıyor.

Karar verişim şöyle oldu küçüklügümden beri fitness sporunu yapmak isterdim. Bir gün bilgisayarın başında otururken bi fitness model in resmini gördüm. İlk önce evde birşeyler yapmaya calistim olmadı. Sonra belediyeye ait bir salona gittim orasi beklentilerimi karsilayacak duzeyde degildi. Kafamda hep daha iyi bir salonda antreman yapmak vardı. Onu daha evde çalışırken kafama koymuştum. Sonunda güzel bi salonda antreman yapmaya basladım ve ilerleme kaydettim.

Aile bireylerim spor yapmamı destekledi. Arkadaşlarım ve çevremdende iyi ve kötü tepkiler aldım çoğu hevesimin çabuk geçicegini düşündü ama kafamda vardi yapacaktim baska yolu yoktu. Hiç spor yapmadan önce 60 kilo idim şuan 72 kiloya dayandım.

En önemli anahtar kelime “asla pes etme” ve ne olursa olsun inancini kaybetmemek. Yere düştügünüzde kaybetmiyosunuz, yere düştügünüzde kalkmazsanız kaybediyorsunuz. Bundan sonraki amacim ileride yarismalara katilip Türkiyede derece almam ve sonra dünya çapında ülkemizi temsil etmek sosyal medyada en uygun hesabim Instagram’dir. İnsanlarin sorularini seve seve yanitlarim.

www.instagram.com/mskpicture

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
FitSharp / Mag, Web ve TV Medya Grup Co Founder Sportif Koç / UK Coaching Academy HDCA / Hakan Demiray Corporate Activities kurucusu Men’s Fitness / Türkiye Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliği Woman’s Fitness / Türkiye Dergisi’nin danışmanı Uzman TV / ‘de 10 milyon üzeri izlenme Fear Factor / TV Programı’nın ilk kazananı BBG / Evi’nin Fitness Danışmanı NTV / NTV’de “5 kere 5″ Programı’nın Fitness danışmanı ve Spor bölümü sunucusu TV 8 / ‘de “Hakan Hocam” Programı’nın danışmanı ve sunucusu TRT 3 / ‘de “Haydi Spora Programı”nın Danışmanı ve Yardımcı Sunucusu ATV / Biggest Loser, Türkiye versiyonu “Şimdi Zayıflamak İstiyorum” Programi Fitness Danışmanı ve Sunucusu Milli Sporcu / 1998 Kickboks Türkiye Milli Takim Sporcusu, Kickboks Semi Contact Avrupa 3.sü Türkiye Şampiyonası / 1998, 1999 ve 2000 yılları Türkiye Ağır siklet Kickboks Semi Contact Şampiyonu