Ana sayfa Beslenme 25 Maddede Güzel Olmanın Sırları

25 Maddede Güzel Olmanın Sırları

1462
PAYLAŞ

En ucuz ve en etkili güzellik ürünü, bilinçli ve düzenli egzersizlerdir.

 1. Genç kalabilmek için, sindirim sistemini dengeli beslenme ve bilinçli egzersizler ile iyi çalıştırın.
 2. Saç dökülmesi ve tırnak kırılmasını önlemek için A, B ve C vitamininden zengin beslenin.
 3. Hormon dengesizliğini önlemek için sarımsak tüketin.
 4. Fazla asidi atmak için yeşil sebze tüketimini artırın.
 5. Sabah kahvaltı yapmadan asla sokağa çıkmayın. Kahvaltı vücudunuzdaki tüm hücrelerin daha hızlı yenilenmesine katkı sağlar.


6. Antioksidan özelliği olan vitaminleri göz ardı etmeyin. Özellikle doğal beslenme ile bunları daha çok tüketin.
7. Yağlı ve aşırı tuzlu yiyecekler cildinizin daha çabuk yaşlanmasına neden olur.
8. Çaya şeker atmayın. Şeker çayın içerisindeki antioksidanları azalttığı gibi cildinizin yaşlanmasını da hızlandırır. Şeker zamanla derinin esnekliğini azaltır.  Özellikle yüzünüzdeki deride sarkmalar belirginleşir. Şekerli yiyeceklerin tüketimindeki artış istemeden vücudunuza daha fazla serbest radikallerin girmesine  neden olur. Bu serbest radikaller ise hücreleri hasara uğratır.
9. Kompleks karbonhidratlar denen şekeri düşük karbonhidratları, doğal şekerleri yaşantınıza sokun.

haluk.sacakli2

 1. Şekeri çoğunlukla süt, meyve, sebze, esmer ekmek, kuru baklagiller, kepekli pirinç ve işlenmemiş undan yapılmış tahıl gruplarından alın.
 2. Renkli beslenin, salatalarınızda 5 ayrı renk olsun.
 3. Her zamankinden daha fazla sebze ve meyve tüketin.
 4. Hücreleri onaran, iyi, kaliteli proteinlerden balık ve tavuk tüketin.
 5. Yağlardan zeytinyağı, fındık, ceviz ve bademi tercih edin.
 6. Bol su için, su tüketimini azalttıkça deriniz de kırışacaktır.
 7. Süt ve yoğurdun az yağlısını tercih edin.
 8. Portakal, greyfurt, yeşil elma, şeftali, erik, kavun ve kiraz cildiniz için tüketeceğiniz meyvelerin başında gelir.
 9. Daha fazla yağ çözeceğim diye; kafein tüketimini artırarak cildinizin yaşlanmasını hızlandırmayın.
 10. Kalitesiz uyku ile cilt altı kasları gevşer, toksinler artar, cildin yenilenmesi gecikir.

 

haluk.sacakli3

 1. Dengesiz ve yetersiz rejim listeleri ile cildinizin doğallığını ve sağlığını bozarsınız. Terazide iyi çıkacağım derken uyguladığınız yanlış yöntemlerle vücudunuzdaki suyu atarak cildinizin çabuk kırışmasına neden olursunuz.
 2. Egzersiz yapmayarak derinizin çatlamasını, sarkmasını kolaylaştırırsınız.
 3. Yetersiz beslenme ile vitamin ve mineral eksikliği cildinizin dengesini bozar.
 4. Şok diyetler ile sık sık kilo alıp verirseniz cildinizi çok daha çabuk yaşlandırırsınız.
 5. Cildin bir numaralı dostu olan yoğurt tüketimini yanlış zayıflama diyetleri ile asla azaltmayın.
 6. Kilo vereceğim diye antioksidandan fakir beslenirseniz güzelliğinizi de kaybedersiniz. Antioksidanlar sadece iç savunma sistemini değil, dış savunma sistemini de güçlendirir. Dış savunma sisteminiz olan cilt, saç, tırnak ve kirpik, hepsinin güçlenmesinin altında dengeli beslenme yatar. Kilo verirken yeterli ve dengeli beslenmeden uzak kalırsanız, tırnaklarınız kırılır, saçınız hızlı dökülür, cildiniz kurur.

HALUK SAÇAKLI

Bilim Doktoru & Kaliteli Yaşam Danışmanı
www.haluksacakli.com
Mail: [email protected]
Twitter: https://twitter.com/HalukSacakli
Facebook: https://www.facebook.com/haluksacakli

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
RİZE “ÇAYELİ” kütüğüne kayıtlı olan HALUK SAÇAKLI ;16.01.1957 yılında İSTANBUL’da doğdu. LİSANS EĞİTİMİ; 1975 – 1979 Anadolu Hisarı Gençlik ve Spor Akademisi YÜKSEK LİSANS ve DOKTORA EĞİTİMİ; 1985 – 1990 Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü “Spor Sağlığı” ABD. DOKTORA TEZİ; “Üniversite gençlerinde “OBEZİTE’NİN” egzersiz ve diyet yoluyla giderilmesi” AKADEMİK KARİYER: 1979 – 1988 Marmara Üniversitesinde ”Sporcu Sağlığı ve Beslenme” 1988 – 1997 arası İstanbul Teknik Üniversitesinde “Sağlıklı Zayıflama Teknikleri” 2007 – 2008 öğretim yılında Marmara Üniversitesi Spor Yüksek Okulunda “Sağlık Davranışı ve Beslenme” 2009-2012 öğretim yıllarında Haliç Üniversitesi Spor Yüksek Okulunda "Sporda Beslenme" "Sporda Beslenme ve Ergojenik Yardım" derslerini Öğretim Görevlisi olarak verdi. Yayınlanmış Kitaplar; - 1992 “Sağlıklı Yaşamak için... Bilimsel Yollarla Zayıflama” Berkay Matbaacılık, İSTANBUL - 1995 “Futbol Ders Kitabı” Beslenme ve Sporcu Beslenmesi bölümünü yazdı. İstanbul Teknik Üniversitesi Yayınları, İSTANBUL - 2002 “Sağlıklı Yiyerek Zayıflayalım” Marie Claire Etam A.Ş, ESKİŞEHİR - 2004 “Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam” kitabı Kelebek yayınevi, İSTANBUL - 2010 “Kaliteli Yaşam Yürüşleri” Başakşehir Belediyesi Kültür Yayınları İSTANBUL - 2011 “Oruç Ve Sağlık” Başakşehir Belediyesi Kültür Yayınları İSTANBUL - 2012 “ Gençlerde Kilo Kontrolü Ve Önlenmesi” Başakşehir Belediyesi Kültür Yayınları İSTANBUL - 2012 “Yaşlanmayı Nasıl Geciktiririz?”Başakşehir Belediyesi Kültür Yayınları İSTANBUL - 2013 “ Zayıflarken Ölmeyin” “Zayıflarken Mutlu Olun”...Mercek Yayıncılık İSTANBUL DİĞER; Çok sayıda yayın ve makaleleri yurtiçi ve yurtdışı bilimsel kongrelerde tebliğ edildi ve bilimsel dergilerde yayınlandı. Çeşitli basın organlarında dengeli beslenme, bilinçli egzersiz ve kaliteli yaşam ile ilgili yazılar yazdı. 1000’i aşkın değişik T.V kanallarında konusuyla ilgili bilimsel sohbet konuşmalarına katıldı. Binlerce kişinin yaşam tarzını değiştirdi. "Sporcu Beslenmesi" konusunda Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün denetiminde; çeşitli Federasyonların eğitim –sağlık kurullarında ve antrenörlük kurslarında eğitimci olarak uzun yıllar görev yaptı. UZMANLIK ALANINDA GÖREV ALDIĞI KURUMLAR; - Marmara Üniversitesi - İstanbul Teknik Üniversitesi - Transmed Kliniği (Uluslararası Estetik Merkezi) - Şu anda kendi kurumu olan “Haluk SAÇAKLI Kaliteli Yaşam & Danışmanlık”, şirketinde 1999 yılından itibaren "Kalıcı kilo denetimi,kaliteli yaşamı,iş verimini artırmayı,doğru nefes alıp vermeyi ve öğrencilerimizin ders –sınav başarılarını artırabilme" ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir.