Ana sayfa Çekici / Bakımlı Olma Abdominoplasti : Karın Germe Nedir? Kimler Yaptırabilir?

Abdominoplasti : Karın Germe Nedir? Kimler Yaptırabilir?

311
PAYLAŞ

Karın Germe – Abdominoplasti Nedir?

Karın germe operasyonları aşırı kilo alıp verme ve hamilelik sonrası oluşan görüntünün giderilmesi için tercih edilen bir estetik girişimdir.

Fazla derinin alınması, kalıcı yağların alınması ve karın içi kas deformasyonunun tamir edilmesinden oluşan işlem sonrasında düz bir karına sahip olmak isteyen hastalar için ideal ve kalıcı bir çözümdür.

Karın germe yani abdominoplasti girişimi göbek ve karın görüntüsünü ideal şekilde düzeltmektedir.

Kişinin ihtiyacına göre mini ya da tam karın germe işlemi uygulanabilir. Tam karın germe operasyonu sonrası iç çamaşırın altında kalacak şekilde bir iz kalırken, mini karın germe operasyonu sonrasında sezaryen kesisi kadar bir iz kalmaktadır.

karın germe-03

Tam Karın Germe

Tam karın germe işlemi göbek deliğinin altındaki çatlak ve göbeği aşırı sarkmış hastalar için uygundur.

Tam karın germe operasyonu sonrasında göbek deliğinin yeri değişerek olması gereken yere yeni bir göbek deliği açılmaktadır.

Abdominoplasti işlemi sonrası bir kalçadan diğer kalçaya kadar uzanan, iç çamaşır içine gizlenebilen bir kesi hattı ile ek olarak göbek çevresine yuvarlak kesi izi kalmaktadır.

İşlem ile birlikte hasta ihtiyacına göre bel çevresi ve karın üstü bölgeye Vaser Liposuction da uygulanarak sonucun daha iyi olması sağlanır.

Operasyon içinde ameliyatta karın derisi ve yağ dokusu beraber kasların hemen üzerinden kaburga kemiklerine kadar kaldırılır. Karın kaslarındaki zayıflık veya fıtıklaşmalar takviye edilerek, onarılır.

foto-3

Tam Karın Germe Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyat Vaser Liposuction ile birlikte ortalama 3,5-4 saat sürmekte ve genel anestezi altında tam teşekküllü hastanelerde yapılmaktadır. Tam karın germe işlemi sonrası hastanede 1 gece kalınır, 1 ay boyunca da cerrahın uygun gördüğü korse giyilmelidir.

Karın germe ameliyatı sonrasında ilk günler şişlik ve (doktor kontrolünde) ağrı kesicilerle kontrol edilebilen ağrı olabilir. Fakat bu ağrılar ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir.

Genellikle hastalar 2 ya da 3 hafta sonra işlerine geri dönebilir. Hastanın kendisini eskisi gibi hissetmesi birkaç ayı bulur.

İlk 3-6 ay süresince yara izleri pembe mor arası renkte ve sert kıvamda iken, 9 ay ile bir yıllık süre zarfında düzleşerek, solacaktır.

Tam karın germe operasyonu sonrasındaki 1 yıl hamile kalınması sakıncalıdır. Bu yüzden hemen doğum yapmayı düşünen hastalarımız için bu operasyon önerilmez.

Mini Karın Germe

Mini karın germe estetiği kasık üstünde biraz daha küçük bir kesi ile yapılmaktadır. Operasyon kasık üstü ile göbek arasında yapılmaktadır, göbek deliğine dokunulmamakta, karın gerginleştirilip dikişler atıldıktan sonra göbek deliği biraz aşağı çekilmiş görünmektedir.

Mini karın germe ameliyatı 1-2 saat arası sürmektedir. Mini abdominoplasti ile tam abdominoplasti operasyonları arasındaki fark mini karın germe işleminde sadece ve sadece orta hatta kısa bir iz kalıyor olmasıdır.

Germe işlemi sınırlı olacağından göbek çevresinde iz olmayacaktır. Vaser Liposuction bu yöntem ile beraber kullanılabilir.

 


Hazırlayan: Op. Dr. Leyla Arvas

Capture7107

Op. Dr. Leyla Arvas, vücut şekillendirmede VASER ve LASER teknolojilerini kullanarak Liposuction operasyonunu gerçekleştirmektedir. Özellikle daha atletik bir görünüm isteyen uygun adaylar için uygulanan “High Definition Liposculpturing” özel ilgi alanlarından biridir.

Detaylı Bilgli: www.drleylaarvas.com

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Bütünsel bakış açısı ile farklı branşları bir arada bulunduran Quartz Clinique Kasım 2015’te Nişantaşı’nda kuruldu. Plastik Cerrahi & Medikal Estetik, Diş Sağlığı ,Kadın Doğum ve Anti-Aging tedavilerin alanında uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından uygulandığı kliniğimizde sağlığınız ve mutluğunuz için çalışıyoruz , gelişen sağlık sektörü hizmetlerini, yurtdışından ve yurtiçinden gelen hastalarına en iyi şekilde yapacak anlayışla sunmak istemekteyiz. Her zaman yenilikçi, farklı ve kişiye özel çözümler sunmayı ilke edinen kliniğimizde vizyonumuz Türkiye ve Dünya’da sağlık sektöründe güvenilir, saygın ve her yaşta ve cinsiyette tercih edilen bir sağlık kuruluşu olabilmek ve kaliteli hizmeti ve doğru fiyat politikasını topluma başarıyla yayabilmektir.