Ana sayfa Çekici / Bakımlı Olma Az Olsun Benim Olsun!

Az Olsun Benim Olsun!

540
PAYLAŞ

şubat 4Kadınlar, eşlerinin estetik yaptırmasını arzu etmiyor.

Kadınlar, eşlerinin estetik operasyon planlarına erkeklere göre daha fazla direnç gösteriyor. Eşi estetik işlem yapan erkeklerin çoğu kısa sürede büyük ya da küçük bir operasyon geçiriyor.

Estetik işlem yaptıracak kişi çok sayıda aşamadan geçmektedir. Süreç uygulanacak işleme kendini ikna etmekle başlar. Doktor ve ücret araştırmasına girişilir. İnternet araştırmalarının, arkadaş tavsiyelerinin sonu gelmez. Kendini emanet edeceği emin ellerden mucizevi sonuçlar arzulanır. Doktor tespitinden sonra işlemin ayrıntıları, beklenen sonuç, işlem sonrası bakım gibi birçok konuda doktor hekim arası diyaloglar yaşanır.

şubat 6Madem çok istiyorsun…

Operasyon ve doktor seçiminden sonra geriye tek bir aşama kalmaktadır. Birinci derece yakınları ikna etmek! Bu süreçler önce eşler ile paylaşılır. Eşler, genelde ilk başta direnç gösterir. “Ben seni böyle sevdim, sen böyle de güzelsin/yakışıklısın ne gerek var operasyona” gibi caydırıcı cümleler, kararlı bir duruş karşısında “Madem çok istiyorsun, öyle olsun” gibi ifadelere yerini bırakır. Sonunda iş nihayete varır…

Eşlerin endişesi

Aslında biz doktorlar bir operasyon için eş onayını almayı beklemeyiz. Karar veren kişinin özgür bir birey olarak reşit olması yeterlidir ama eşlerin de sürece dahil edilmesini tavsiye ederiz. Hastaların endişelerini nasıl paylaşırsak eşlerininkini de öyle paylaşırız. Güzelliğin, güzel olan her şeyin aile saadetlerini artıracağını düşünürüz.

Öz güven

Yapılan işlem isterse vücut şekillendirme, burun estetiği, botoks, PRP veya farklı bir işlem olsun; hastanın gençleşmiş, güzelleşmiş ve nihayetinde öz güveni artarak günlük yaşamına geri dönmesi en büyük arzumuzdur.

Savunma mekanizması

Hasta kadar eşler de operasyon sonrasında olabilecek bir oumsuz durumlardan korkarlar. İstenmeyen bir sonuçtan dolayı eşlerinin üzülmesini ve nihayetinde ilişkilerinin etkilenmesi istemezler. Eşlerin bir diğer kaygısı ise çevrelerinin duyması ve sonrasında bunu nasıl karşılayacaklarıdır. Buna karşı bir savunma mekanizması oluştururlar. Çoğu zaman solunum sıkıntısı ve kitle gibi normal karşılanacak sağlık sorunları gerekçe gösteriler.

Yaşlanmaya karşı koyma

Yaşa bağlı gelişen vücut şekil bozuklukları kadın ve erkek fark etmeksizin evliliklerde bireysel açıdan sorun olarak görülmektedir. Bu, yersiz bir düşünce olsa da yaşlanmaya karşı koyma duygusu evrensel bir duygudur.

şubat 3

Kadınlar, genellikle eşlerinin estetik operasyon yaptırmasını arzu etmez. Bu durum için sarf edilmiş “Az olsun benim olsun” ifadesini bir kadın hastamdan bizzat duydum. Sonrasında gerçekten kadınların eşlerinin operasyonuna karşı daha dirençli olduklarını gözlemledim. Bu durum eşinin kendisinden daha genç, çekici ve öz güvenli olmasının ilişkiyi olumsuz etkileyebileceği kaygısından kaynaklanıyor.

Gizli randevular

Sonucun iyi olması durumunda eşlerde bir rahatlama olur. Eşinin güzel bir sonuç aldığını görünce kendisinin de estetik sorunlarının giderilebileceğini düşünürler. Sürece alışmış olan eşlerin aynı doktordan güven içinde randevu alarak eşlerinden ve çevresinden gizli botoks ve hatta daha büyük operasyonlar yaptırdıklarına şahit olmuşumdur.

Biz plastik cerrahlar isteklerinizi gerçekleştirirken eşlerinizin kaygılarını göz önünde bulundururuz.

Estetik işlemler için sizi eşinizle birlikte bekliyoruz.

Unutmayın güzellik mutluluğun esas kaynağıdır.

 

ALİ CEMAL YILMAZ

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

http://www.alicemalyilmaz.com/

Mail: [email protected]

Twitter: https://twitter.com/alicemalyilmaz

Facebook:   https://www.facebook.com/dralicemalyilmaz

                     https://www.facebook.com/groups/acy.estetik/

                      https://www.facebook.com/aliceemal

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı. 15 ulusal ve uluslararası bilimsel yayını ve 20’ den fazla kongre katılımı ve 10 kongre etkinliği bulunmaktadır. 2011’de “Board Denkliği”ni aldı. Estetik ve Maksillofasiyal Operasyonları konusunda çalışmaları oldu. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD) üyesi.