Ana sayfa Başarı Hikayeleri Başarı Hikayesi: Mert Yılmaz

Başarı Hikayesi: Mert Yılmaz

8300
PAYLAŞ

Merhaba Ben Mert Yılmaz 21 Yaşında İnşaat Mühendisliği 2.Sınıfı Okumaktayım.4 yıl kickboksla uğraştım.Bacak lifimin zedelenmesi sonucu bacağımı güçlendirmek amacıyla fitness yapmaya başladım.Baktım ki zevk alıyorum, bunu devam ettirdim.

20140802_100805Spora başladıgımda sadece alt yapım vardı 75 kilo idim ve yağlıydım o zamanlar, abur cuburlar vazgeçilmezimdi.Her spor dalında oldugu gibi bu sporda da iyi bir eğitmenle çalışmak çok önemli.2 yıldır bu sporla aralıklı olarak ugrasıyorum ama hiç verim alamamıştım yanlış besleniyordum ve verimli bir antrenman yapmıyordum. Yine fastfood tarzı yiyecekleri yemeye devam ediyordum. Bi süre karbonhidrattan kısıp parçalı olmayı denedim 70 kiloya düştüm.Sonra bu konuda çok bilgili bir eğitmenle tanıştım ve düzenlediğimiz antrenman ve beslenme programıyla 45 günde yagsız kas kütlesi alıp 73.5 kiloya yani şuanki ki kiloma ulaştım.2 saatlik bir antrenman sistemim var drop set olarak ağırlık giriyorum ve 50 dakika hiit kardiyo yapıyorum.

Ben tatlılardan fastfood türü yiyeceklerin hepsinden bir anda vazgeçtim. İnsülini tetikliyor diye meyve dahi yemiyorum. Karbonhidratı haşlama olarak ve düşük glisemik indeksli (bulgur,yulaf ) tercih ediyorum.Öğrenci evinde kalıyorum oda arkadaşımında spora başlamasına vesile oldum kendi yemeklerimizi vücudumuza ve diyetimize uygun olacak şekilde hazırlıyoruz. Benim hedefim Yenilmez filmindeki Scott Adkins(Yuri Boyka) gibi vücudumun olmasıydı. Kendimi tamamen hedefe odakladım ve kaçamak yapma fikri aklıma geldiği an bile kendime dur dedim.Bu konuda bana kimsenin desteği olmadı yanımda tatlı yiyorlardı banada uzatırlardı bir taneden birşey olmaz diye ama yapanla yapmayanın ufacık farkı belki o ufacık şeyden belli oluyor ben o ikramları hep geri çevirdim.Belli bir zaman sonrada onlar almıyorum diye sormamaya başladılar zaten.Ailemin yanına gittiğimde durum daha kötü onlar kahvaltıda bal reçel kaymak pekmez gibi şekerli şeyleri tüketirken ben yulaf yiyip kalkıyorum. Geçmişte bir pişmanlık var yediğim zamanları düşünüyorum ve tekrar göbekli yaglı olmak istemediğim aklıma geliyor.Bu spordaki amacım,insanlara kimyasal yollara girmeden doğal besinlerle de çok güzel yerlere gelebilmeyi ispatlamak.Hedefime ulasacagıma inanıyorum. Benimle ilgilenmeye devam eden hocama burdan teşekkürlerimi iletiyorum.

instagram: instagram.com/a.mertyilmaz
facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100006008563283
mail: [email protected]

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
FitSharp / Mag, Web ve TV Medya Grup Co Founder Sportif Koç / UK Coaching Academy HDCA / Hakan Demiray Corporate Activities kurucusu Men’s Fitness / Türkiye Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliği Woman’s Fitness / Türkiye Dergisi’nin danışmanı Uzman TV / ‘de 10 milyon üzeri izlenme Fear Factor / TV Programı’nın ilk kazananı BBG / Evi’nin Fitness Danışmanı NTV / NTV’de “5 kere 5″ Programı’nın Fitness danışmanı ve Spor bölümü sunucusu TV 8 / ‘de “Hakan Hocam” Programı’nın danışmanı ve sunucusu TRT 3 / ‘de “Haydi Spora Programı”nın Danışmanı ve Yardımcı Sunucusu ATV / Biggest Loser, Türkiye versiyonu “Şimdi Zayıflamak İstiyorum” Programi Fitness Danışmanı ve Sunucusu Milli Sporcu / 1998 Kickboks Türkiye Milli Takim Sporcusu, Kickboks Semi Contact Avrupa 3.sü Türkiye Şampiyonası / 1998, 1999 ve 2000 yılları Türkiye Ağır siklet Kickboks Semi Contact Şampiyonu