Ana sayfa Başarı Hikayeleri Başarı Hikayesi: Yahya Ağuş

Başarı Hikayesi: Yahya Ağuş

4763
PAYLAŞ

Yahya Ağuş
20 yaşında – Öğrenci

Üniversite sınavına hazırlandığım yılın başında 75 kg idim.Sınav yaklaştıkça yediklerime dikkat etmeyi bırakmıştım. Üniversite sınavının ilk adımı olan YGS sınavından sonra aynadaki görüntüm dikkatimi çekti ve kilo almıştım. Hemen tartıya çıktım ve çoktan 3 hanelilere ulaşmış 112 kg olmuştum. 112 kg olduğumu öğrendiğim ve kabullenemediğim bu halimi değiştirmek için gidip hemen spor salonuna yazıldım ve böylece bu süreç başlamış oldu.

Aksayan ve sakatlıklardan ara vermek zorunda kaldığım zamanlar dahil 15 ay oldu. Çok zor bir süreç oldu. Diyete girmiştim ve yediğim her lokmada vicdan azabı çekiyordum. Hiç bir şey yemek istemiyordum ama yemeliydim. Sağlıklı kilo vermek için sağlıklı bir şekilde yemeliydim. Diyet git gide ağırlaşıyordu ve artık dayanılmaz bir hal alıyordu. Ama bu süreçte ne açlıktan ağladığım günler ne de beni demotive eden çevremdeki olumsuz insan topluluğu hırsıma hayalimdeki fit vücuda  ulaşmama engel olamadı. Bu süreçte beni en çok zorlayan şeylerin başında doymak bilmeyen vücudumdu. Geceleri açlıktan ağladığım günler çok oldu.

Aç olduğum için erkenden uyuduğum günler.. Açlığın yanında çevremdekilerin beni demotive etmesi, kilo veremezsin boşuna gitme diye söyledikleri şeyler, ye gitsin n’olacak diyenlerinden tut kilolu daha yakışıklısın diyenine kadar çevremde tipik insanlar vardı. Bu süreçte bana antrenman partnerim olan kuzenim ve spor salonundaki abilerim çok yardımcı oldu.

Ailem ve diğer herkes sadece demotive ederek köstek oluyorlardı. Bu süreçte ilk yaptığım, her akşam beni dışarı yemeğe çağıran arkadaşlarımla iletişimi kesip spora vakit ayırmak oldu. Aksaklık ve sakatlıklarla dolu bir 15 ayda 42 kilo verdim. Şu an 70 kiloyum. Kendimi çok iyi hissediyorum çünkü eskisi gibi ağır, hantal ve özgüvensiz değilim.Her zaman hayalimde olan televizyonlarda,dergilerde gördüğüm fit bir model vücuduna sahip olmak istiyorum. Bunun için spora devam ediyorum ve yapmam gerekeni yapıyorum; o nasıl olsa olacak.

Instagram: http://goo.gl/qwbLWG
Facebook: http://goo.gl/ZGfAlv
Twitter: http://goo.gl/juB5if

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
FitSharp / Mag, Web ve TV Medya Grup Co Founder Sportif Koç / UK Coaching Academy HDCA / Hakan Demiray Corporate Activities kurucusu Men’s Fitness / Türkiye Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliği Woman’s Fitness / Türkiye Dergisi’nin danışmanı Uzman TV / ‘de 10 milyon üzeri izlenme Fear Factor / TV Programı’nın ilk kazananı BBG / Evi’nin Fitness Danışmanı NTV / NTV’de “5 kere 5″ Programı’nın Fitness danışmanı ve Spor bölümü sunucusu TV 8 / ‘de “Hakan Hocam” Programı’nın danışmanı ve sunucusu TRT 3 / ‘de “Haydi Spora Programı”nın Danışmanı ve Yardımcı Sunucusu ATV / Biggest Loser, Türkiye versiyonu “Şimdi Zayıflamak İstiyorum” Programi Fitness Danışmanı ve Sunucusu Milli Sporcu / 1998 Kickboks Türkiye Milli Takim Sporcusu, Kickboks Semi Contact Avrupa 3.sü Türkiye Şampiyonası / 1998, 1999 ve 2000 yılları Türkiye Ağır siklet Kickboks Semi Contact Şampiyonu