Ana sayfa Antrenman Bel Fıtığı ve Boyun Fıtığında Pilates Ne Kadar Destekleyicidir?

Bel Fıtığı ve Boyun Fıtığında Pilates Ne Kadar Destekleyicidir?

838
PAYLAŞ

Eklem bölgelerini güçlendirip kasları sıkılaştırdığından kan dolaşımını hızlandıran Pilates sayesinde daha düzenli nefes alır, esneklik kazanır ve hareketlerinizde daha çevik olursunuz.

pilates-01Birçok Pilates üstadı sırt ve diz operasyonlarını engellemek adına Pilates’i kullanmışlardır. Pilates malzemeleri, vücuttaki muhtemel incinmeleri dikkate alan ve kişiye daha kolay ve güvenli hareket kabiliyeti sunan aletlerden oluşmaktadır. Vücuttaki zayıf dokuları çalıştıran, gergin kasları rahatlatan ve asimetrileri dengeleyen Pilates, size doğdunuz günkü sağlığınızı geri verir.

Omurilik sağlığı açısından bulunmaz bir fırsat olan Pilates, bu bölgedeki kasları dengeleyerek, sinir uçlarını yatıştırır. Böylelikle disklerdeki basıncı azaltır. Bu sayede bel kemiği çevresindeki zedelenmiş dokularda hızlı bir iyileşme sağlanır. Pilates sayesinde fıtık, disk kaymaları, siyatik bel kemiği eğriliği, romatizma ve spondiloz gibi birçok kemik hastalığı tedavi edilmektedir.

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Pilates FNB’nin kurucusu Fatma Nur Bilgin, Pilates Academy International’ in İstanbul’da, Balanced Body ve Stott Pilates’ in Londra’da ileri seviye eğitim programlarını tamamlamış ve Michael King, Elizabeth Larkam, Alan Herdman, terapist Anna Maria Vitali, fizyoterapist Alexander Bohlander, Profesör Karen Clippinger, terapist Nora St John gibi eğitmenlerden ders almıştır. İngiliz Pilates gurusu “Alan Herdman” ın ekolünü benimseyerek, “Alan Herdman Pilates” ile Türkiye’de işbirliği yapmakta ve Kinesis UK’ in “Anatomy Trains” programında anatomi eğitimine devam etmektedir. Omurga sağlığını temel alan “Dorn Breuss Terapisi” ileri seviye eğitimleri tamamlamıştır. Kozmik Enerji Terapisi tekniğinin yanı sıra çeşitli Reiki teknikleri konusunda uzmandır.