Ana sayfa Gelişim Beynimiz Hayal ve Gerçeği Ayırt Edemez

Beynimiz Hayal ve Gerçeği Ayırt Edemez

649
PAYLAŞ

Bazen ağzımızdan bir söz çıkar ve
daha ne olduğunu anlamadan
sözümüzün gerçekleştiğini görürüz
Bazen de daha ilginci gerçekleşir
aklımızdan geçen
söze dönüşmeden gerçeğe dönüşür

Hani deriz ya, keşke başka bir şey düşünseymişim, aklıma gelen başıma geldi… Bu ve buna benzer örnekler olabildiğine çoğaltılabilir. Elbette yaşanan bu durum tesadüf değildir. Hiçbir şeyin sebepsiz gerçekleşmediği gibi bu durumlar da sebepsiz gerçekleşmez. firatcakirfoto1Hayatımız içerisinde yaşanması kaçınılmaz şeyler vardır. Bu bir kuraldır; ancak bazen biz kuralların ne olduğunu ya da nasıl işlediğini bilemiyoruz. 

Beynimiz
yaşanmışla
yaşanmamışı
ayırt edemez

PrintBiz bir şey söylediğimiz ya da düşündüğümüzde, beynimiz bunu gerçekleştirilmesi gereken bir emir kiti olarak kabul eder ve ne yapar eder gerçekleştirir.
Biz “Şöyle bir şey başıma gelirse ne yaparım?” sorusunu sorduğumuzda beynimiz bunu bir emir kiti olarak kabul eder. O şeyi bize yaşatarak “Ne yaparım?” sorusuna cevap bulmamızı sağlar. Bu beynin yapmak zorunda olduğu bir şeydir.

Nasıl Yaşamak İstiyorsak
Öyle Düşünmeli
Öyle Konuşmalıyız

firatcakirfoto3Aklımızdan geçen ve dilimizin söylediği her şey bizim geleceğimizi hazırlar.

  • Kilo alırsam ne yaparım?
  • İşten çıkartılırsam ne olur?
  • Ya istediğim olmazsa nasıl yaşarım?…

gibi sözler gerçekleşmek zorunda olan soru kalıplarıdır.

 

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Fırat Çakır - Sağlıklı Yaşam Koçu Fırat Çakır, 2009 yılından beri kişisel gelişim sektöründe hizmet vermektedir. İngiltere UK Coaching Academy'den Yaşam Koçluğu ve NLP Eğitimlerini almıştır, aynı zamanda IFBB sertifikalı Fitness Eğitmenidir. Aralarında politikacıların, gazetecilerin, akademisyenler ve sanatçıların da olduğu birçok kişiye yaşam koçluğu yapmış ve yapmaktadır. Nişantaşı'ndaki FÇ Akademide, eğitimler vermekte, birbirinden değerli yaşam koçları ve NLP uzmanları yetiştirmektedir. Üniversite seminerlerine katılmakta ve her yıl 15.000'den fazla öğrenci ile buluşmaktadır. "Ben Sadece Kilo Verecektim, Hepsi Bu" "Kilonuzu Siz Belirleyin" "Uykuya Dair Her Şey" "Kıyamet" "Sağlıklı Yaşa Kariyerin Olsun" isimli kitapları bulunmaktadır.