Ana sayfa Editörün Seçimi Çalışmak ve Başarmak

Çalışmak ve Başarmak

251
PAYLAŞ

Bizler bir şeyler olsun diye istiyor; kimi zaman dua kimi zaman meditasyon kimi zaman olumlama yapıyoruz. Kimi zamanlarda ise işi maneviyattan alıp fiziki boyuta taşıyoruz. Güzel bir vücuda sahip olabilmek için diyet ya da antrenman yapıyor, kimi zamanlarda ise estetik uzmanlarının yanında alıyoruz soluğu. İş hayatımız güzel olsun diye eğitimler alıyor, kendimizi geliştirmek adına gereken ne varsa yapıyoruz. Elbette bahsi geçen konular için kılını kıpırdatmayan insan sayısı kıpırdatanlardan çok daha fazla.

Hangi konu için olursa olsun bir şey yapmak istiyorsak çalışacak, çalışacak ve çalışacağız. Olmadı tekrar deneyecek, yine olmadıysa başka bir yol deneyerek istediğimiz şeyi elde etmenin bir yolunu bulacağız.

1f.c

Genelde bir şeyler isteniyor; ancak emek vermeden öyle kendiliğinden olsun diye bekleniyor. Hayatta emek vermeden bir şey yapabilmek mümkün değildir. Bizler gerekli emeği vermeden istediklerimizi almanın hesabına düşmüşüz. Kendimize ve hayatımıza yatırım yapmak amaçlı eğitimler alıyor, spor merkezlerine yazılıyor, okullar okuyoruz. Bazılarımız okumuş olduğu okulun, aldığı eğitimin, yazıldığı spor merkezinin hakkını veriyor ve hayat da ona hak ettiğini veriyor.

Bir spor merkezine yazılıp düzenli egzersiz yapmadan, sağlıklı beslenmeden, gereken emeği verip ter dökmeden güzel bir vücut hayali kurmak hayalden öteye geçmez. İnsanoğlu ister; ancak vermez. İstemek başkadır, istediğini almak için vermen gerekeni vermek başka.

2f.c

Bizler her ne konuda olursa olsun bir şeyi başarmak istiyorsak önce “İstemeli, inanmalı, çalışmalı ve sonra başarmalıyız.”

Özlem Çakır, “İstemek ve İnanmak” isimli yazısında istemenin ve inanmanın esrarını yazmıştı. Elbette insan gerçekten; ama gerçekten isterse gözünün gördüğü, aklının kestiği her şeyi başarabilir. Hedef ne kadar büyükse emek de o kadar büyük olacaktır. Bunu unutmadan çıkılan yolda yolcunun yolda kalması mümkün değildir. Çıktığı yolda çekeceği sıkıntıyı hesap etmeyenler yolda kalanlardır. Şimdi isterseniz olduğunuz gibi de kalabilir, istek ve hayallerinizi bir başka bahar veya pazartesiye erteleyebilir, isterseniz çalışıp emek verip hayal ve isteklerinize ulaşabilirsiniz de. Hayallerinize ulaşmak da sizin elinizde, onları ertelemek de.

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Fırat Çakır - Sağlıklı Yaşam Koçu Fırat Çakır, 2009 yılından beri kişisel gelişim sektöründe hizmet vermektedir. İngiltere UK Coaching Academy'den Yaşam Koçluğu ve NLP Eğitimlerini almıştır, aynı zamanda IFBB sertifikalı Fitness Eğitmenidir. Aralarında politikacıların, gazetecilerin, akademisyenler ve sanatçıların da olduğu birçok kişiye yaşam koçluğu yapmış ve yapmaktadır. Nişantaşı'ndaki FÇ Akademide, eğitimler vermekte, birbirinden değerli yaşam koçları ve NLP uzmanları yetiştirmektedir. Üniversite seminerlerine katılmakta ve her yıl 15.000'den fazla öğrenci ile buluşmaktadır. "Ben Sadece Kilo Verecektim, Hepsi Bu" "Kilonuzu Siz Belirleyin" "Uykuya Dair Her Şey" "Kıyamet" "Sağlıklı Yaşa Kariyerin Olsun" isimli kitapları bulunmaktadır.