Ana sayfa Açık Hava Egzersizleri Dünyadaki 5 Benzersiz Açıkhava Egzersiz Alanı

Dünyadaki 5 Benzersiz Açıkhava Egzersiz Alanı

1282
PAYLAŞ

5 – Tiger Muay Thai

5 Tiger Muay Thai

Muay Thai , Kick Box ve MMA denilince akla gelen ilk mekan heralde Tayland, Puket’teki Tiger Muay Thai’dir. MMA efsanelerinden Roger Huerta gibi bir çok dövüşçü burada antrenman yapıyor. Artık dövüş sporları dünyanın hemen her yerinde popüler bir hale geldiği için her ülkeden ziyaretçileri kabul ediyor. Saunadan ve antrenman sonrası uzun duşlardan hoşlanıyorsanız pek size göre bir yer değil.

4 – NOWEMBER PROJECT

4 NOWEMBER PROJECT

(Photo: Bojan Mandaric, November Project)

Northeastern Universitesi kürek takımından iki arkadaşın mezuniyet sonrası dünyaya açılma planları sonucu ortaya çıkan Nowember Project  İngiltere ve Amerika’da oldukça popüler. Tamamen ücretsiz ve her yaşa uygun sprintler, stadyum koşuları ve vücut ağırlığı ile yapılan egzersizler içeren fitness programlarını kullanıyorlar. Aynı zaman da birçok profesyonel atlet de hem projeye destek oluyor hem de kendi antrenmanlarını yapıyorlar.

3  SÖRF TAHTASINDA YOGA

3 SÖRF TAHTASINDA YOGA

Yoganın genelde kapalı alanlarda olmasına alışığız fakat Kalifornia’da deniz üzerinde yoga yapma şansınız var desek… Tabii ki hemen sizi sörf tahtasına çıkartmıyorlar. Öncelikle sahilde ufak bir ders alıyorsunuz ve sonra kendinizi okyanusun serin sularına bırakıyorsunuz. Şu anda Dubai ve Yunanistan’da oldukça popüler.

 2  – MUSCLE BEACH

2 MUSCLE BEACH

Şüphesiz dünyadaki en meşhur outdoor antrenman alanı olan Muscle Beach, Kalifornia’nın Venice plajında. Buranın bu kadar meşhur olmasının sebebi ise Arnold Schwarzenegger ve Lou Ferrigno gibi efsane bodybuildingcilerin şampiyonluklar kazanmış vücutlarını burada yapmış olması.

1 – KİEV OUTDOOR GYM

1 KİEV OUTDOOR GYM

Benim de en çok merak ettiğim yerlerden biri Kiev’de bulunan The Kachalka Outdoor Gym. Bundan 35 sene önce açılan ve yaklaşık 10.000 malana sahip olan bu devasa yer, spor yapmak isteyen herkesin rahatlıkla gidip antrenman yapabileceği bir yer. Buranın en büyük özelliği içerideki ekipmanların tamamen makine ve araba hurdalarından çıkarılan malzemelerle yapılmış olması.

 

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Spor hayatına 1985 yılında yüzmeyle başlayan Meriç Tezer, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda okumuştur. 2004 yılından beri fitness sektörünün içerisinde birçok spor merkezinde fitness, pilates ve stüdyo dersleri eğitmenliği yapmıştır. 2007 yılında hak kazandığı The Pilates Coach Master Trainer ünvanıyla pilates eğitmenleri yetiştirmiş, bazı fitness merkezlerine eğitim danışmanlığı vermiştir. Çalışmalarına fitness ve pilates personal coach olarak devam etmektedir.