Ana sayfa Keşfet En Tehlikeli 10 Spor Dalı! Siz Hangisini Seçerdiniz?

En Tehlikeli 10 Spor Dalı! Siz Hangisini Seçerdiniz?

1131
PAYLAŞ

Dünya’da o kadar farklı ve sıradışı spor dalları oluşuyorki bunları bazen nasıl ve kimin ortaya çıkardığını düşünmeden edemiyor insan. Ayrıca şu da bir gerçek, buradaki her spor dalının ciddi rakamlarda uygulayıcısı insanlar da mevcut. O zaman diyelimki size de seçim hakkı verilseydi hangisini seçerdiniz? Tamam elbette yapın diye diretmiyoruz da hani olsaydı en yakın hangisi uygulanabilir gelirdi size?

İşte en tehlikeli 10 Spor dalı.

BASE JUMP

BASE-jumping-in-Norway
Uçurum atlayıcıları, adından da anlaşılacağı gibi kendinizi boşluğa bırakmanın farklı bir yönü. Sırtınızda bir paraşüt ve karar anına bağlı bir süre. Bu spor dalı zor karar verenler için değil. Hani derler ya “karar vermekte zorlanıyorum” yok burada hemen karar vermelisiniz!

ICE CLIMBING
rjukan-norway_40858_600x450

Buz tepelerine tırmanmak..İşte yine sıradışı bir aktivite elinizdeki malzemeyi sıkı bir şekilde buza saplamaktan ve kendinizi yukarı çekmekten başka bir şansınız yok. Bu süreçte ucu çivili ayakkabıları buza saplamakta var elbette. Tekmeleri buza doğru sıkıca savurun.

BULL RIDING
Ekran Resmi 2015-04-13 11.04.28

İşte yine akıl almaz bir spor..1 tonluk boğalar sırtlarına binmelerinden pek hoşnut olmadıkları bu durumu sizi sırtlarından atarak ve belki de sizi çiğnemeye çalışarak gösteriyorlar. 6 saniye gibi bir zamanın ne kadar uzun olduğunu Boğa sürücüleri çok iyi bilir.

FREE DIVING
Free-diving-in-a-cenote-i-001

Tek nefes ve suda dalabildiğiniz kadar derine dalmak. Onlarca metrelik mesafeler ile kırılan Dünya rekorlarına inanmak gerçekten zor. Bu durumda nefesine güvenenler ortaya çıksın.

DESERT RUN
DesertRunners_Still01

Çöl koşucularının yaptıkları ise akıl almaz başka bir uygulama. 200 km civarında bir rakamı çölde koşarak geçmek üzerine yarışlar olduğunu söylersen sanırım bu spor dalına olan ilginiz daha da artacaktır.

CREEKING
Portugal-Creeking-085

Tek başınızasınız ve aşağıda devasa bir şelale uzanıyor uygun zamanı bulduğunuzda sağlı sollu kürek darbeleri ile kendinizi suların ve dalgaların keyfine bırakıyorsunuz. Sanırım bir çoğunuz bu spor dalını seçmek isteyebilir.

TOW IN SURFING
Ekran Resmi 2015-04-13 11.16.48

Helikoptere binilir ve okyanusun açıklarına gidilir. Yüksekliği 100 mt civarında olan bir dalga yakalanır ve helikopter pilotu “şimdi atlayabilirsiniz” der. Bundan sonraki süreçte sörfünüz ve dalganın götürdüğü yere kadar olan sürecin keyfini çıkartabilirsiniz.

FREE SOLOING
108263295_medium_df1e12

Her hangi bir güvenlik halatı olmadan yüzlerce metre yükseklere tırmanmak..İşte bu en çılgınca olanlardan. Tek bir anlık hata, hepsi bu..Bu spor dalını bulan kişiyi gerçekten çok merak ediyorum. Bu arada hanginiz bu sporu denemek ister

WING SUIT
wingsuit03

Kuşlar gibi kanatlarınız var ve gökyüzünde saatte 300km ye yakın bir hız ile süzülüyorsunuz. İstediğiniz zaman duramayacağınızı bilmenizin dışında bilmeniz gereken evet paraşütünüz var tabiki. Bu durumda kim denemek ister?

CAVE DIVING
rRg1s

Mağara dalışı, kulağa pek turistik ve sportif geliyor değil mi? Bu dalışlarda her malzemeden 2’şer 3’er adet yanına alan dalgıçların duvara ya da yere konumlandırılmış halat yolundan uzaklaşmaları ya da teması kaybetmeleri pek de hoş olmayan ve kısacasını havanızın miktarına bağlı bir durum. Bu durumda düşünmekte fayda var hemen karar vermeyin.

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
FitSharp / Mag, Web ve TV Medya Grup Co Founder Sportif Koç / UK Coaching Academy HDCA / Hakan Demiray Corporate Activities kurucusu Men’s Fitness / Türkiye Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliği Woman’s Fitness / Türkiye Dergisi’nin danışmanı Uzman TV / ‘de 10 milyon üzeri izlenme Fear Factor / TV Programı’nın ilk kazananı BBG / Evi’nin Fitness Danışmanı NTV / NTV’de “5 kere 5″ Programı’nın Fitness danışmanı ve Spor bölümü sunucusu TV 8 / ‘de “Hakan Hocam” Programı’nın danışmanı ve sunucusu TRT 3 / ‘de “Haydi Spora Programı”nın Danışmanı ve Yardımcı Sunucusu ATV / Biggest Loser, Türkiye versiyonu “Şimdi Zayıflamak İstiyorum” Programi Fitness Danışmanı ve Sunucusu Milli Sporcu / 1998 Kickboks Türkiye Milli Takim Sporcusu, Kickboks Semi Contact Avrupa 3.sü Türkiye Şampiyonası / 1998, 1999 ve 2000 yılları Türkiye Ağır siklet Kickboks Semi Contact Şampiyonu