Ana sayfa Editörün Seçimi Erkek ve Odun Arasındaki Bağ

Erkek ve Odun Arasındaki Bağ

353
PAYLAŞ

Bir odunla evliyseniz,
Bir oduna aşıksanız,
Hoşlandığınız kişi odunsa…

Sizin alışverişinizi önemsemeyebilirler “ikisi de tişört al işte birini” cevabını alırsanız takılmayın buna. Önemsemiyor olarak düşünmeyin çünkü o haza bir odun.

Ona özlediğinizi belli ettiğinizde hemen sizi görmeye gelmeyebilir hatta özlediğini bile söylemeyebilir hatta ve hatta siz ona özledim demenize rağmen “Geleyim mi?” sorusunu sorma nezaketsizliğinde bile bulunabilir. Çünkü budanmamış bir odun o.

Çok özel bir günde ya da gecede çok özel bir yemek hazırlamış, onun gelmesini bekliyor olabilirsiniz. Kurduğunuz masaya bakıp sizi öpmesini, teşekkür etmesini beklerken “Vaay masaya bak bee! Sen bu işi biliyorsun hee” diyerek masaya oturabilir. Evet yapar bunu.

Print

Aldığınız elbisenin renginin, modelinin, deseninin, kumaşının hiçbir önemi yoktur onlar için. Etek boyu dekoltesi olmayacak diye bakar olaya o, çünkü gelemez öyle şeylere. Bir odunla beraberseniz altın kuralınız bu olsun.

Çok mutlu olduğunuz anlarda ona çocuk gibi konuşabilir şimarıklık yapmak isteyebilirsiniz. Ne kadar gülse de o konuşma stilinize (çeni çok çeviyoyum) içinden “Bir sus kadın yaa! ” diyordur. Bunu bilip bir oduna göre hareket etmelisiniz.

Maço tavırları iyidir aslında. Sizi kıskanır, hayatınıza karışır ama bazen cılkını da çıkarabilir. “Kız arkadaşım yarın Amerika’ya gidecek, uzun süre görüşemeyeceğiz.” cümlenizden kız arkadaşınızla görüşeceğinizi çıkaramaz belki de işine gelmez. “İyi gitsin bakalım.” der konuyu kapatır.

Print

Dikkatli olmalısınız, onunla gezerken çok dikkatli olmalısınız yola bakmaktan çok size bakan var mı diye hemcinslerinin yüzlerine yüzlerine bakar o. Kavgacıdır o.

Size sürpriz yapabilir, tatil bileti ya da sevdiğiniz bir konserin biletini verirken teşekkür etmenize karşılık olarak size sarılmasını, öpmesini beklerken yanağınızdan bir makas alıp “Hadi yine iyisin.” diyebilir.

Size günaydın mesajı atmıyor ya da iyi geceler demeden uyuyor diye bir odunun sevgisinden şüphe etmemelisiniz, acaba sevmiyor mu artık falan dememelisiniz. O bir odun yapacak pek bir şey yoktur aslında. Bunu kabullenip arkanıza yaslanmalısınız.

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Karikatürist, Solist, Enstrümantal, standup. Trakya Üniversitesi İç Mimarlık. 2011 Palavra Albüm. 2011 En İyi Çıkıs Yapan Albüm: Palavra. 2012 Slowturk Kral FM En İyi Yavaş Şarkı: Beklerim (Söz ve müzik). Gülen Medya Müzik Prodüksiyon Şirketinde ses sanatçısı. 2013 Kral Pop Müzik Ödülleri En İyi Genç Besteci. 2014 Kadınım Tek. 2013 Mavi Kapı Kültür Sanat Derneği En İyi Karikatür. 2014 Drama-Komedi Karikatür Yarışması 2.si.