Ana sayfa Çekici / Bakımlı Olma Erkeklerde Meme Büyümesi: Jinekomasti

Erkeklerde Meme Büyümesi: Jinekomasti

500
PAYLAŞ

Jinekomasti Nedir?

Erkeklerde her yaşta oluşabilen aşırı gelişmiş ve genişlemiş göğüs durumudur. Bu durum hormanel değişim, obezite, kalıtımsal ve belirli ilaçların yan etkisi sebebiyle oluşabilir.

Jinekomasti duygusal olarak kendinizi rahatsız hissetmenize ve özgüveninizi yitirmenize sebep olabilir.

Hatta bazı erkekler, belirli fiziksel aktiviteleri yapmaktan çekinebilir ve durumlarını gizlemeye çalışabilirler.

Göğüs dokusu fazlalığının ağırlığı göğüste sarkmalara ve meme başı cevresinde gerilmelere ve büyümelere  (meme basını çevreleyen koyu ten) sebep olabilir.

Böyle durumlarda, meme başı çevresinin boyutu ve durumu ameliyatla düzeltilebilir ve fazlalık iyileştirilebilir. Jinekomasti düzeltilmesi için yapılan plastik cerrahi, teknik olarak meme estetiği olarak adlandırılır.

jinekomasti-02

Jinekomasti;

  • Bölgesel yağlanma
  • Bezel (beze ) doku gelişimi
  • Göğüs derisindeki fazlalık
  • Tek göğüste ya da iki göğüste fazlalık şeklinde oluşabilir.

Jinekomasti Ameliyatı Hangi Adaylar İçin Uygundur?

  • Alternatif tıbbi yöntemlerle durumu düzeltilemeyen erkek hastalar,
  • İyileşmeyi engel tıbbi durumlara ya da hayati tehlike arzeden hastalığa sahip olmayan kişiler,
  • Fiziken sağlıklı ve normal kilolarda olan erkekler ve göğüslerinin çok geniş olduğu hissinden rahatsız olan erkekler için uygundur.

Ergenlik çağındaki gençlere müdahale uygulanabilir fakat büyüme devam ettiği takdirde ileride ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulabilir.

jinekomasti-04

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Jinekomasti müdahalesi iyileşme süreci boyunca, 1 ay boyunca korse giyilerek şişkinliğin azaltılması sağlanacaktır.

Ameliyat Bölgesinde İz Kalır Mı?

Vaser cihazlarının ince kanülleri olması sebebiyle müdahale yapılacak bölgede küçük kesiler açılarak bu kesiler üzerinden ultrasonik ses dalgaları yardımıyla yağ eritilerek dışarı çıkarılır.

Dolayısıyla ameliyat sonrası herhangi bir bölgede yara izi sorunu yaşanmamaktadır. Operasyon sonrası cihazların sıkılaştırıcı etkisiyle kasların belirginliği daha da ortaya çıkabilir.

 


Hazırlayan: Op. Dr. Leyla Arvas

Capture7107

Op. Dr. Leyla Arvas, vücut şekillendirmede VASER ve LASER teknolojilerini kullanarak Liposuction operasyonunu gerçekleştirmektedir. Özellikle daha atletik bir görünüm isteyen uygun adaylar için uygulanan “High Definition Liposculpturing” özel ilgi alanlarından biridir.

Detaylı Bilgli: www.drleylaarvas.com

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Bütünsel bakış açısı ile farklı branşları bir arada bulunduran Quartz Clinique Kasım 2015’te Nişantaşı’nda kuruldu. Plastik Cerrahi & Medikal Estetik, Diş Sağlığı ,Kadın Doğum ve Anti-Aging tedavilerin alanında uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından uygulandığı kliniğimizde sağlığınız ve mutluğunuz için çalışıyoruz , gelişen sağlık sektörü hizmetlerini, yurtdışından ve yurtiçinden gelen hastalarına en iyi şekilde yapacak anlayışla sunmak istemekteyiz. Her zaman yenilikçi, farklı ve kişiye özel çözümler sunmayı ilke edinen kliniğimizde vizyonumuz Türkiye ve Dünya’da sağlık sektöründe güvenilir, saygın ve her yaşta ve cinsiyette tercih edilen bir sağlık kuruluşu olabilmek ve kaliteli hizmeti ve doğru fiyat politikasını topluma başarıyla yayabilmektir.