Ana sayfa Antrenman Ev Egzersiz Rehberi- Biceps

Ev Egzersiz Rehberi- Biceps

2129
PAYLAŞ

Ev ortamında egzersiz yapanların en büyük sorunlarından biri de egzersiz çeşitliliğinin az olmasıdır. Yalnızca bu nedenle sıkılıp ev antrenmanlarını bırakanlar bile olabiliyor. Spor salonlarının sunduğu alet çeşitliliği, yapılabilecek egzersiz çeşitlerini de arttırıyor. Ev ortamında bu çeşitliliği yakalamak mümkün olmasa da sizlere en azından bir fikir vermek amacıyla sadece 1 çift dumbbell kullanarak yapabileceğiniz 15 farklı biceps (pazu) egzersizi hazırladık. 

Hareketlerden bazılarını ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bazıları ise; sürekli yaptığınız hareketlerin oturarak yapılışı.

Oturarak yapılan hareketlerde vücudunuz daha stabil kalacağı için hareketten alacağınız verim artacaktır.

Ayrıca bazı hareketlerdeki tek fark, tek kol ayrı ayrı yapmak yerine her iki kolla aynı anda barbell gibi yapılması.

  • Aynı hareketin, ayrı ayrı yapılması o kola daha fazla odaklanmanızı sağlar.
  • Aynı hareketin, iki kolla aynı anda yapılması ise; dinlenme süresini azaltacağı için sizi daha kısa sürede, daha fazla zorlayacaktır.

Ben, salon ve ev antrenmanlarımda bu hareketleri farklı farklı kombine ederek uyguluyorum. Favorim ise; ‘standing alternate dumbbell curl’

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunudur. The Professional Advenced Personal Trainer (PROPTA- GFHC academy) bünyesinde, Fundamentals of Weight Training, Sports Nutrition Tech, Personal Training, Supplementist ve Personal Coach, eğitim ve sertifika programlarını tamamlamıştır. Klasik vücut geliştirmeyi, yeni taktiklerle evde uygulanabilir farklı çalışma modelleri ile zenginleştirmiş ve ev egzersizleri konusunda uzmanlaşmıştır.