Ana sayfa Gelişim Fırat Çakır’dan: “İnsan isterse…”

Fırat Çakır’dan: “İnsan isterse…”

619
PAYLAŞ

Hayat acısı tatlısı, gecesi gündüzü, iyisi kötüsü, yazı kışı ile anlam kazanıyor.

Kötü olmasa iyi, gece olmasa gündüz, kış olmasa yaz, acı olmasa tatlı anlamsız oluyor.

Sağlıklı insan nelerin sahibishutterstock_250744180 olduğunun farkına ancak sağlığını kaybettiğinde varıyor.

Seven sevdiğini, zengin servetini yitirdiğinde anlayabiliyor asıl sahip olduklarını. 

İnsan, elinde olanın kıymetini bilmeyen tek canlıdır. Bu yüzden hayatı ahlar – vahlarla doludur. Doğadaki hiçbir canlı insanoğlu gibi anlamsız bir hayat yaşamaz.

Yaratılmış ne varsa üzerine düşen görevi layığıyla yerine getirir, biri hariç “İnsan.”

Bizler hep yarın korkusuyla yaşadığımız için ne dünümüz ne bugünümüz için kaygılanırız. 

Yarın korkusu yüzünden bugün yaşayabileceğimiz tüm güzelliklerin farkına varamadan ömrümüzü geçirmekteyiz.

Gerek iş gerek okul gerekse aile hayatımız çeşitli yoğunluk ve shutterstock_226490380baskılardan dolayı stresin yüksek oranda yaşanmasına neden olmakta.

Kimilerimiz bu stresi çeşitli yollarla bertaraf etmeyi başarabiliyoruz kimilerimiz ise ne yaparsak yapalım yaşanan stresin daha da büyüyerek depresyon boyutuna gelmesine engel olamıyoruz.

 

Aslında insan usta, sorunlar ise elden geçirilmesi gereken küçük tamiratlar gibidir.

 Küçük bir arıza tamir edilmediği durumda her geçen gün büyüyerek tamiri zorlaşan bir arızaya dönüşür. Her arıza tamir edilebileceği gibi, ihmal edildiğinde içinden çıkılamayacak boyutlara dönüşür.

shutterstock_202623751İnsan hayatı boyunca çevresinde olan birçok şeyin farkına varsa bile kendinde olanları görmekte zorlanabiliyor. Kimi zaman ise görmek istemiyor.

En büyük yanlışı da kendine yapmış oluyor. Bugün telafi edemediği sorunlar yarın üzerine koyularak vermesi gereken bir sınava dönüşüyor. 

Hayat okulunda hiçbir suç, cezasız kalmadığı gibi verilemeyen derslerin de telafisi mümkün olamıyor.

Sağlıklı Yaşam Koçu, Fırat ÇAKIR

 

 

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Fırat Çakır - Sağlıklı Yaşam Koçu Fırat Çakır, 2009 yılından beri kişisel gelişim sektöründe hizmet vermektedir. İngiltere UK Coaching Academy'den Yaşam Koçluğu ve NLP Eğitimlerini almıştır, aynı zamanda IFBB sertifikalı Fitness Eğitmenidir. Aralarında politikacıların, gazetecilerin, akademisyenler ve sanatçıların da olduğu birçok kişiye yaşam koçluğu yapmış ve yapmaktadır. Nişantaşı'ndaki FÇ Akademide, eğitimler vermekte, birbirinden değerli yaşam koçları ve NLP uzmanları yetiştirmektedir. Üniversite seminerlerine katılmakta ve her yıl 15.000'den fazla öğrenci ile buluşmaktadır. "Ben Sadece Kilo Verecektim, Hepsi Bu" "Kilonuzu Siz Belirleyin" "Uykuya Dair Her Şey" "Kıyamet" "Sağlıklı Yaşa Kariyerin Olsun" isimli kitapları bulunmaktadır.