Ana sayfa Antrenman Formunuzu Hızlıca Zirveye Çıkarın!

Formunuzu Hızlıca Zirveye Çıkarın!

4585
PAYLAŞ

Fonksiyonel antrenman modeli ile formunuzu zirveye çıkararak
sert ve hacimli bir şekle sahip olabilirsinizPilates Ball Pectoral Flies
Set:3 Tekrar: 15-­20 Uygun ağırlıktaki dumbbelllar ele alınarak sırt pilates topuna yaslanacak şekilde oturulur. Dumbbelllar avuç içleri birbirine bakacak şekilde göğüs hizasında kapanır açılır. DİKKAT! Hareketi göğüs hizasında yapmak ve göğüs kaslarının daha iyi çalışması için iyice sıkarak kolları açıp kapamak önemlidir.

Plank Dumbbell Row 
Set:3 Tekrar: 15­-20 Uygun ağırlıktaki dumbbelllar seçilerek yerde şınav pozisyonuna geçilir. Plank hareketini yapar gibi bedeni ayarlayıp teker teker dirseklerden kırılarak dumbbelllar göğüs hizasına çekilir geri yere bırakılır.

NOT: Plank pozisyonu bırakılmamalıdır ve her iki el 1 tekrar sayılmaktadır.

T Push­ups
Set:3 Tekrar:10 Şınav pozisyonuna geçilir. Klasik şınav yapıldıktan sonra, kollar teker teker yanlara düz bir şekilde açılıp geri yere konulur sonra diğer kol yana, düz bir şekilde açılıp geri konulur. Tekrar sayısı kadar tekrarlanır.

NOT! Kolları kaldırırken amaç vücudu iyice yanlara esnetmektir. Kolları düz ve açabildiğiniz kadar açtığınızdan emin olun.

Bosu Ball Biceps Curls
Set:3 Tekrar:15­-20 Uygun ağırlıktaki dumbbell seçilir. Bosu topuna dengeli bir şekilde çıkılır ve eller iki yana açılı şekilde dumbbelllar kaldırılarak biceps kasları sıkıştırılır.

NOT: Kolları kaldırırken dirseklerin bedene bitişik olması ve oynatılmaması önemlidir. Yapabildiğiniz kadar çok tekrar sayısı yapın.

 

Pilates Ball Ab Crunches
Set:3 – Maksimum Tekrar

 

Jumping Lunges
Set:1
5 dakika 30 saniye yapılır. 30 saniye durulur. 5 dakika boyunca tekrarlanır. Klasik lunge pozisyonunda eller serbest, koşarmış gibi, dizler yere değmeden her iki bacağı dizlerden bükerek aşağı inilip kalkılır, diğer bacakla da yapılır. Hareket kardiyovasküler şekilde hızlıca yapılmalıdır.

DİKKAT: Bacaklar arası geçişte zıplayarak geçiş yapmak nabzınızı hızlandıracak ve kardiyovasküler etki yaratacağı için yapabildiğiniz kadar hızlı yapabilirsiniz.

NOT: Bu antrenman ön gövde odaklıdır.
Plaja gitmeden önce formunuza final dokunuşunu yapabileceğiniz son derece faydalı bir antrenmandır. Bu antrenmanı herhangi bir boş gününüzde veya vücudunuzu sergilemeden önce hızlı bir pump etkisi yaratmak istediğiniz her gün tekrarlayabilir, bütün gözleri üzerinize çekebilirsiniz!
Uzmanlarımızın sizin için hazırladığı sağlıklı beslenme önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
4 yaşından itibaren Amerika’da yaşayan ve henüz çocukluğunda, sporu hayatına dahil eden Erşah Emir Eren, sonraki yıllarda Miami’de fitness modelliği yaptı. IFBB Men Physique'te yarıştı. İstanbul’a dönen Erşah Emir Eren, I.S.S.A (International Sports Science Association)'dan aldığı sertifika ile insanlara, sporu bir hayat tarzı haline getirme imkanı sağlarken, özgüvenlerini yeniden kazandırmayı amaçlamaktadır.