Ana sayfa Sosyal Yaşam Her Yeri Faydalı Kanguru!

Her Yeri Faydalı Kanguru!

307
PAYLAŞ

şubat 15

Sydney çok sıcak yanıyoruz, kavrulduk. Ateş gibi bir sevgililer günü geçirmenizi diliyorum ve Avustralya Sydney’ den paylaşımlarıma devam ediyorum. Bana sorarsanız sevgililer günü filan bahane. Ben de bu bahaneden yola çıkarak sıradışı bir yoluculuğa sizler için çıktım ve Avustraya’ nın logosu haline gelmiş kanguruların sevgisini, aşklarını, güçlerini, insanlar üzerine olan önemli ve faydalı hiç bilmediğimiz etkilerini sizler icin araştırdım.

şubat 5Uzun kas yapısına sahip olan kanguruların kas gücü oldukça fazla. Bacakları en güçlü olan yerleri. Sürekli zıplayarak hareket ettikleri için plyometrics hayvan ( Enerjilerinin %100’ü ile bacak kaslarını zıplayarak kullanan ) diye tanımlanıp eti, marketlerde protein deposu olarak fazlasıyla yer almaktadır.

şubat 4Sporcular ve fitness yapan kişiler tarafından  önemli bir protein kaynağı olarak tüketilmektedir. En yüksek proteine sahip hayvan etidir ve % 2 oranında yağ bulunmaktadır.Avustralya’ da koyun, tavuk ve balık  nasıl marketlerde satılmaktaysa kanguru eti de  çok fazla tüketilen ve sevilen  besin kaynaklarını arasındadır.

şubat 14

şubat 16Beni en çok şaşırtan konulardan birisi Avustralya’ da kanguru vitaminlerinin satılması oluyor. Bu vitaminler nedir? Ne işe yarar? Avustralya’ nın logosu olan bu hayvanın  vitaminleri neden bu kadar çok satılmaktadır? Sizler için araştırdım  ve doğal ürünler satan  mağazalarda kısa kısa röportajlar yaptım. Sonuç mu? Erkek okuyucularımın ilgisini yakından çekeceği bir konu olduğunu düşünüyorum.

şubat 8

Avustralya’ da kadınlar sevgililerine, eşlerine hatta babalarına bile sevgililer günü hediyesi olarak kanguru vitamini alıyormuş. Çok şaşırdım.

Kanguru vitaminleri, Avustralya’ da yaşayan kırmızı renkteki vahşi kanguruların kasları ve testislerinden üretilmiştir. Güç ve diriliği ile ünlü olan kangurular, nelere  vesile oluyormuş  bakalım.

şubat 2

Tamamen doğal olan bu vitaminlerin hiçbir yan etkisi olmamakla birlikte süpermarketlerde bile raflarda yerini almış. Fiziksel enerjiyi arttırıp erkeklerin seks hayatı için en üst düzeyde performans arttırıcı etkisi ile ünlenen bu vitaminler gerçekten harika.İçinde çok fazla protein ve  mineral olduğu için  doktorlar tarafından balance ( denge) diyeti için  bile önerilmektedir.100 tablet için önerilen fiyatı  yaklaşık olarak 50 dolar ( 100 Türk lirası)

 

şubat 12

şubat 17

Denemeye değer bence. Sevgililer günü için sevgilinize sürpriz yapıp değişik ve sıradışı olan kanguru vitaminlerinden hediye edebilirsiniz.

Sydney’ de gezintime devam ediyorum. Hediyelik eşya satılan yerlerde çok sayıda kanguru  logoları ve kanguru testislerine ( kangaroo balls) rastlayabilirsiniz. En dikkat çeken hediyelerden biri olan kanguru testislerinin ( kangaroo balls) anahtarlık ya da açacak olarak kullanılması, bereket ve şans getirmesi olarak düşünülmesi. Ama  gerçekten orijinal ve kangurudan olması çok dikkat çekici. Fiyatları da 25-40 dolar arası.

Sevgiyle kalın ve değişiklik yapın!

şubat 9şubat 13

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
22.06.1982 tarihinde İstanbul’da doğdu. 6 yıldır Avustralya Sydney’de yaşıyor. Australian Academy of Sport and Fitness mezunu. International Personal Trainer ve Group Fitness Instructor ve Besin Takviyesi Uzmanı. F45 (Functional Workout) Boxing, UFC Fit ve Kettlebell Training, TRX Eğitimleri aldı. Power Yoga derslerini çok seviyor ve esnemek için yoga yapıyor.