Ana sayfa Çekici / Bakımlı Olma High-Def Liposculpture ile Daha Belirgin Kaslar Daha Atletik Görünüm

High-Def Liposculpture ile Daha Belirgin Kaslar Daha Atletik Görünüm

429
PAYLAŞ

Havaların ısınmaya başladığı ve güneşin yeniden yüzünü gösterdiği şu günler aslında yaza hazırlık yapmanın tam zamanı…

Yazın bikini ve mayoların içinde güzel ve atletik görünmeyi hepimiz isteriz. Bunun içinde ağır egzersiz ve diyet programlarını uygulamaya çalışır daha çok ta kendimizle savaşırız. Yine de belli bölgelerde gitmeyen, erimeyen inatçı yağlar vardır ve istenen şekle girmemize bir şekilde engel olurlar.

shutterstock_403080961

Günümüzde estetik ve güzel vücut denilince akla ince ve atletik görünüm gelmektedir.

Altın standart sağlıklı, ince, kaslı görünüme sahip olmaktır. Bu şekle sahip olmak için de spor salonlarında aylarca devam eden ağır çalışma programları uygulanmaktadır.

Genellikle daha atletik görünmek isteyen erkek ve kadınlar tarafından tercih edilen yeni trend ise ‘High Definition VASER Liposculpture’ denilen cerrahi bir yöntemdir.

Kısaca Hi-Def olarak adlandırılan bu yöntem ileri bir liposuction-lipofilling tekniğidir.

Tıpkı bir heykele şekil verir gibi hastanın kendi topografik fiziksel yapısına uygun olarak kas gölgeleri daha belirgin hale getirilir.

İstenmeyen bölgelerdeki yağlar özel bir teknikle alınır, ihtiyaç duyulan ve kasların daha belirgin olarak ön plana çıkmasını istediğimiz (erkeklerde göğüs- kadınlarda popo) bölgelere transfer edilir.

Bu işlem için uygun olan hastalar genellikle vücut yağ oranı %10-15 olan, cilt kalitesi iyi olan hastalardır.

shutterstock_401353588

Klasik liposuction bölgesel olarak biriken yağları uzaklaştırmaya ve beden ölçülerini küçültmeye yönelik yapılan bir girişimdir.

VASER Hi-Def Liposculpture ise; Vaser isimli 3. Kuşak ultrasound teknolojisiyle ve özel bir teknikle yapılır.

Özelliği liposelective yani yağ seçici olması ve sadece yağları parçalamasıdır. Böylece damar, sinir ve bağ dokusu zarar görmez ve morluk, hissizlik gibi yan etkiler görülmez.

Özel teknikle yüzeysel, derin ve geçiş bölgelerden yağ alınarak gerekli bölgelere yağ dokusu transfer edilir. Bu doğal ve kaslı bir vücut formu oluşturmaya olanak sağlar.

Bu teknik genellikle karın bölgesinde, kasık, sırt ve bel bölgelerinde, omuz-kol ve bacaklarda uygulanmaktadır.

shutterstock_559985152

Kadın ve erkek vücut formlarında arzu edilen yapı ve kas gölgeleri farklıdır.

Erkeklerde pektoral yani göğüs bölgesinde kaslı görünüm ön plandayken kadınlarda poponun daha belirgin olması istenmektedir.

Planlama vücut formuna ve kişide mevcut kasların izdüşümlerine uygun olarak yapılmaktadır.

Operasyon süresi yaklaşık olarak 2-4 saat arasında değişir.

Bu saatler zarfında hiçbir egzersiz yapmadan arzu edilen vücut şekli verilmiş olur.

Operasyon sonrası verilecek özel korsenin bir ay süresince giyilmesi gereklidir.

Ameliyat sonrası ağrı yaklaşık olarak 3-5 gün kadar özellikle karın bölgesinde hissedilir.

Eğer istenirse 10 gün sonra spor yapmaya başlanabilir.


 

Hazırlayan: Op. Dr. Leyla Arvas

Capture7107

Op. Dr. Leyla Arvas, vücut şekillendirmede VASER ve LASER teknolojilerini kullanarak Liposuction operasyonunu gerçekleştirmektedir. Özellikle daha atletik bir görünüm isteyen uygun adaylar için uygulanan “High Definition Liposculpturing” özel ilgi alanlarından biridir.

Detaylı Bilgli: www.drleylaarvas.com

 

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Bütünsel bakış açısı ile farklı branşları bir arada bulunduran Quartz Clinique Kasım 2015’te Nişantaşı’nda kuruldu. Plastik Cerrahi & Medikal Estetik, Diş Sağlığı ,Kadın Doğum ve Anti-Aging tedavilerin alanında uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından uygulandığı kliniğimizde sağlığınız ve mutluğunuz için çalışıyoruz , gelişen sağlık sektörü hizmetlerini, yurtdışından ve yurtiçinden gelen hastalarına en iyi şekilde yapacak anlayışla sunmak istemekteyiz. Her zaman yenilikçi, farklı ve kişiye özel çözümler sunmayı ilke edinen kliniğimizde vizyonumuz Türkiye ve Dünya’da sağlık sektöründe güvenilir, saygın ve her yaşta ve cinsiyette tercih edilen bir sağlık kuruluşu olabilmek ve kaliteli hizmeti ve doğru fiyat politikasını topluma başarıyla yayabilmektir.