Ana sayfa Gelişim Kararlar!…Kararlar!…Hayatımızda Doğru Kararları Almanın Yolu…

Kararlar!…Kararlar!…Hayatımızda Doğru Kararları Almanın Yolu…

520
PAYLAŞ

NASIL DOĞRU KARARLAR ALIRIZ?

Yaşadığımız hayatlar içerisinde aldığımız her karar, sadece bugünümüzü değil, yarınımızı da olumlu ya da olumsuz etkiler. Dün yaşadığımız olaylardan çıkaracağımız dersler yarına daha emin adımlarla yürümemizi sağlar; ancak bazen geçmişte yaşadığımız olaylar yeni başlangıçlara izin vermez.

kararlar1 (1)

Acı tecrübeler yakamızı bırakmadığı için yaşadığımız duygusal korkular önümüzde bariyerler oluşturur. Bu durumda iki seçeneğimiz vardır;

 

 

*Ya olduğumuz gibi kalır, ömrümüz boyunca mevcut durumumuzla yaşarız
*Ya da geçmişimizle yüzleşerek yaptığımız hatalardan ders almayı seçeriz.

Korku insanın gelişimindeki en büyük engeldir. İnsan isterse korkularından arınarak çok daha güzel bir hayatı yaşayacak alanlar yaratır.

 

kararlar2 (1)

Unutulmamalıdır ki her sorun kendi içinde çözülür. Bir korkunun da bertaraf edilebilmesi; ancak o korku ile yüzleşerek olur. Bu yüzleşme dönemleri olabildiğince sancılı geçmekle beraber, geçmişte yaşanan tüm acıların tekrar etmesine neden olur. Elbette yaşananlar, hayat okulundaki derslerden başka bir şey değildir.

 

 

*Ya sabreder sınavını verir bir üst sınıfa geçersin
*Ya da sınıfta kalır aynı korku ve acılarla ömür boyu yaşarsın.

 

kararlar3 (1)

“Ben nasıl bir hayat yaşamak istiyorum?”


sorusuna alınacak cevap beraberinde yapılacak eylemleri de belirler. Eylem planını korkusuzca yerine getirmeye başlayanlar derin bir nefes sonrası yeni hayatlarına ilk adımı atarlar.

 

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Fırat Çakır - Sağlıklı Yaşam Koçu Fırat Çakır, 2009 yılından beri kişisel gelişim sektöründe hizmet vermektedir. İngiltere UK Coaching Academy'den Yaşam Koçluğu ve NLP Eğitimlerini almıştır, aynı zamanda IFBB sertifikalı Fitness Eğitmenidir. Aralarında politikacıların, gazetecilerin, akademisyenler ve sanatçıların da olduğu birçok kişiye yaşam koçluğu yapmış ve yapmaktadır. Nişantaşı'ndaki FÇ Akademide, eğitimler vermekte, birbirinden değerli yaşam koçları ve NLP uzmanları yetiştirmektedir. Üniversite seminerlerine katılmakta ve her yıl 15.000'den fazla öğrenci ile buluşmaktadır. "Ben Sadece Kilo Verecektim, Hepsi Bu" "Kilonuzu Siz Belirleyin" "Uykuya Dair Her Şey" "Kıyamet" "Sağlıklı Yaşa Kariyerin Olsun" isimli kitapları bulunmaktadır.