Ana sayfa Antrenman Karın Kaslarım Hacimli Belim Kalın Duruyor, Bunu Nasıl İnceltebilirim?

Karın Kaslarım Hacimli Belim Kalın Duruyor, Bunu Nasıl İnceltebilirim?

8029
PAYLAŞ

Soru
Karın kaslarım hacimli duruyor ve belim de kalın görünüyor bunu inceltebilir miyim?
Cevap
Çoğu insanın rüyasıdır bu .Salonlarda karın kasları hacim alsın diye ter döken çok insan varken sen şanslı gruptansın. Öncelikle karın çalışmalarında ağırlık kullandığınız için kaslarınız hacimlenmiş. Oblik ve karın bölgeni inceltmek istiyorsanız.

Abs çalışmalarında
ağırlık kullanmadan tekrar yapın.

  • Statik hareketlere de öncelik verin. Örnek vermek gerekirse plank hareketi iyi bir statik harekettir.
  • Oblik çalışmasında özellikle ağırlıkla side bend ve russian twist yerine crosscrunch, oblik crunch ve sopa çevirme gibi hareketleri yapabilirsiniz.
  • Yağ yüzdeniz azalttıkça yağ altında da kasların daha az belirgin olmasına rağmen daha iri görünmesini de engellersin.
  • Ağır ve az tekrar yerine, çok ve ağırlıksız tekrarlar yapın. Kardiyo olarakta bol ve uzun yürüyüşleri tercih edin.

Tüm bu yazdıklarıma dikkat ederseniz çok faydasını göreceksiniz.

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Deniz Harp Okulu’ndan mezun olup SAT kursunu (Sualtı Taarruz Komandosu) birincilikle kazanıp yine birinci olarak bitirmiştir. Donanma’da SAT komandosu olarak görev yapmış, ilerleyen yıllarda donanmanın değişik birimlerinde görev alıp 2010 yılında kendi isteğiyle ayrılmıştır. Meslek yıllarında aktif olarak sporla uğraşmış, lisanslı olarak Atletizm, Hentbol, Basketbol, Kyokoshin Karate, Yüzme gibi branşlarda birçok başarıya imza atmıştır. Aynı zamanda Deniz Pentatlonu takımında yarışmıştır. CMAS iki yıldız dalış eğitmeni olup aynı zamanda profesyonel olarak dağcılık ve hayatı idame ile uğraşmaktadır. 2.Kademe Antrenörlük Kursu, Genetic Trainer kurslarını bitirmiş,Basics of Sports Nutrition, Weight Training Prescription Specialist, Sports Nutrition tech, Supplementist Certification, Personal Coach Certificate eğitimlerini tamamlayarak IFBB ve GFHC Advanced Personel Trainer olmuş Fitness Head Coach, Fitness Advisor olarak kişisel koçluk alanlarında çalışmalarına devam etmiştir.Muscle & Skeleton Anatomy ,Gym Expert, Kinesiyoloji & Biomekanik eğitimlerini de tamamlamış olan Önder Akgün aynı zamanda Functional Fitness Master Trainer eğitimini de alarak şu anda GFHC Academy eğitim koordinatörlüğü görevine devam etmektedir. Bootcamp konusunda da çalışmalar yapan Önder Akgün “Sağlığa Adım At” isimli, sporda beslenme ve ek besin destekleri konularını içeren kitabın yazarıdır. Kişisel web siteleri Bodyness.org , bodyness.net ve facebook/bodyness sosyal paylaşım sitesinden, youtube bodyness/Türkiye kanalından halen takipçileriyle paylaşımda bulunmaktadır. Uzmanlık alanları;Yazarlık, IFBB PRO Master Coach ,Functional Fitness pro Master Coach ,Supplementist ,Nutritian Tech -Sporcu beslenmesi- Ek besin destekleri ve Bootcamp Antrenman teknikleri