Ana sayfa Antrenman Karın Kaslarım Sıkı Ancak Belirgin Değil, Ne Yapmalıyım?

Karın Kaslarım Sıkı Ancak Belirgin Değil, Ne Yapmalıyım?

12706
PAYLAŞ

“KARIN KASLARIM SIKI OLSUN”
YERİNE
KARIN KASLARIM BAKLAVA GİBİ OLSUN
TERCİH SEBEBİDİR!

SORU
Karın kaslarım sımsıkı ancak belirgin değil hatlı olması için ne yapmalıyım?
CEVAP
Karın kaslarının hacmini arttırmak ve hatlarını belirginleştirmek için,

  • Yağ yüzdeni azalt
  • İnterval antrenmanı yap
  • Dinamik ve statik karın hareketlerini içeren ve 10-12 tekrarlı ağırlıkla yapılan karın çalışmalarını antrenmanına dahil et.
  • Bir antrenmanın diğerine benzemesin karın hareketlerini sıklıkla değişir.
  • Karın kaslarını belirginleştirmenin tek yolu karın kaslarını çalıştırmak değildir.Ağır bacak , göğüs ve sırt antrenmanları da büyümeyi tetikler. Kolu bacağı iri olmayan bir sporcunun karın kaslarının da belirgin ve iri olması beklenemez.
  • Haftada 2 günden fazla karın antrenmanı yapma.
  • Protein alımını ihmal etme.

Tüm bu yazdıklarıma dikkat edersen çok faydasını göreceksin.

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Deniz Harp Okulu’ndan mezun olup SAT kursunu (Sualtı Taarruz Komandosu) birincilikle kazanıp yine birinci olarak bitirmiştir. Donanma’da SAT komandosu olarak görev yapmış, ilerleyen yıllarda donanmanın değişik birimlerinde görev alıp 2010 yılında kendi isteğiyle ayrılmıştır. Meslek yıllarında aktif olarak sporla uğraşmış, lisanslı olarak Atletizm, Hentbol, Basketbol, Kyokoshin Karate, Yüzme gibi branşlarda birçok başarıya imza atmıştır. Aynı zamanda Deniz Pentatlonu takımında yarışmıştır. CMAS iki yıldız dalış eğitmeni olup aynı zamanda profesyonel olarak dağcılık ve hayatı idame ile uğraşmaktadır. 2.Kademe Antrenörlük Kursu, Genetic Trainer kurslarını bitirmiş,Basics of Sports Nutrition, Weight Training Prescription Specialist, Sports Nutrition tech, Supplementist Certification, Personal Coach Certificate eğitimlerini tamamlayarak IFBB ve GFHC Advanced Personel Trainer olmuş Fitness Head Coach, Fitness Advisor olarak kişisel koçluk alanlarında çalışmalarına devam etmiştir.Muscle & Skeleton Anatomy ,Gym Expert, Kinesiyoloji & Biomekanik eğitimlerini de tamamlamış olan Önder Akgün aynı zamanda Functional Fitness Master Trainer eğitimini de alarak şu anda GFHC Academy eğitim koordinatörlüğü görevine devam etmektedir. Bootcamp konusunda da çalışmalar yapan Önder Akgün “Sağlığa Adım At” isimli, sporda beslenme ve ek besin destekleri konularını içeren kitabın yazarıdır. Kişisel web siteleri Bodyness.org , bodyness.net ve facebook/bodyness sosyal paylaşım sitesinden, youtube bodyness/Türkiye kanalından halen takipçileriyle paylaşımda bulunmaktadır. Uzmanlık alanları;Yazarlık, IFBB PRO Master Coach ,Functional Fitness pro Master Coach ,Supplementist ,Nutritian Tech -Sporcu beslenmesi- Ek besin destekleri ve Bootcamp Antrenman teknikleri