Ana sayfa Antrenman Kasların Damarlı Görünmesini İsteyenler, İşte Çözüm! Ve Nox Hakkında Merak Ettikleriniz!

Kasların Damarlı Görünmesini İsteyenler, İşte Çözüm! Ve Nox Hakkında Merak Ettikleriniz!

14373
PAYLAŞ

Soru:Kaslarımın daha damarlı olmasını istiyorum bunu nasıl başarabilirim?
Cevap:Kasların daha damarlı görünmesi her sporcunun istediği bir durumdur. Kasın gelişmişliğini beslenmişliğini gösteren bir durum olduğu için bu spora gönül vermiş olanlar sürekli bunun yollarını ararlar. Oysa biz sizin için burada bu konuya değindik..
İşte işin sırrı…

  • Kasların öncelikle üzerlerindeki yağ tabakasından ayrılmaları gerekir. Bunun içinde yağ yakıcı bir antrenman ,beslenme,ek besin desteği ve doğru bir hayat tarzı belirlenmelidir.
  • Kardiyo çalışmaları vaskülarizasyonu arttırmaktadır. Kardiyo ve interval çalışması yapmadan damar görmeyi hayal etmeyin.
  • Kas dokusunu ve kas fibrillerini beslemek için gerekli olan oksijen ve besin kılcal damarlar sayesinde ortama ulaşırlar.
    shutterstock_62811472
  • Kasın kuvveti ve dayanıklılığı arttıkça bu damarlarda ihtiyacı karşılamak için artacaktır.
  • Ağır kilolar ile yapılan tekrarlar ,setler arasında az dinlenme yapılması kas içi damarlanmayı arttırır. Ağırlık çalıştıkça damarlar daha çok oksijene ihtiyaç duyar ve kalınlaşır
  • Bazı kişilerde damarlar tene daha yakındır.Bu genetik bir özelliktir.Bu durum daha belirgin olarak görünmelerini sağlar.

NOX Kullanımı (NİTRİK oksit)

Nitrik Oksit insan vücudunda doğal olarak bulunan ve hücreler arası iletişimi sağlayan bir gazdır. Nitrik oksit vücutta direk olarak üretilemez. Nitrik Oksit Arjinin’den üretilmektedir. 

Nitrik Oksit
kan damarlarını genişleterek
kan akışının artmasını sağlar.

Nitrik Oksit’in vücutta ki temel görevi hücreler arasındaki iletişimi sağlamak, damarlardaki kan dolaşımını kontrol altına almak ve vücudumuzdaki birçok organın aktivitelerinin düzenlenmesinde görev almaktır.
Nitrik Oksit kan damarlarını genişleterek kan dolaşımının artmasını bu sayede kaslara giden oksijenin, besinlerin ve glikozun artmasını sağlamaktadır.

 

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Deniz Harp Okulu’ndan mezun olup SAT kursunu (Sualtı Taarruz Komandosu) birincilikle kazanıp yine birinci olarak bitirmiştir. Donanma’da SAT komandosu olarak görev yapmış, ilerleyen yıllarda donanmanın değişik birimlerinde görev alıp 2010 yılında kendi isteğiyle ayrılmıştır. Meslek yıllarında aktif olarak sporla uğraşmış, lisanslı olarak Atletizm, Hentbol, Basketbol, Kyokoshin Karate, Yüzme gibi branşlarda birçok başarıya imza atmıştır. Aynı zamanda Deniz Pentatlonu takımında yarışmıştır. CMAS iki yıldız dalış eğitmeni olup aynı zamanda profesyonel olarak dağcılık ve hayatı idame ile uğraşmaktadır. 2.Kademe Antrenörlük Kursu, Genetic Trainer kurslarını bitirmiş,Basics of Sports Nutrition, Weight Training Prescription Specialist, Sports Nutrition tech, Supplementist Certification, Personal Coach Certificate eğitimlerini tamamlayarak IFBB ve GFHC Advanced Personel Trainer olmuş Fitness Head Coach, Fitness Advisor olarak kişisel koçluk alanlarında çalışmalarına devam etmiştir.Muscle & Skeleton Anatomy ,Gym Expert, Kinesiyoloji & Biomekanik eğitimlerini de tamamlamış olan Önder Akgün aynı zamanda Functional Fitness Master Trainer eğitimini de alarak şu anda GFHC Academy eğitim koordinatörlüğü görevine devam etmektedir. Bootcamp konusunda da çalışmalar yapan Önder Akgün “Sağlığa Adım At” isimli, sporda beslenme ve ek besin destekleri konularını içeren kitabın yazarıdır. Kişisel web siteleri Bodyness.org , bodyness.net ve facebook/bodyness sosyal paylaşım sitesinden, youtube bodyness/Türkiye kanalından halen takipçileriyle paylaşımda bulunmaktadır. Uzmanlık alanları;Yazarlık, IFBB PRO Master Coach ,Functional Fitness pro Master Coach ,Supplementist ,Nutritian Tech -Sporcu beslenmesi- Ek besin destekleri ve Bootcamp Antrenman teknikleri