Ana sayfa Çekici / Bakımlı Olma Kıskanç Eşler! Eşinize Estetik İşlem Yaptırın

Kıskanç Eşler! Eşinize Estetik İşlem Yaptırın

449
PAYLAŞ

Eşler, eşlerinin estetik operasyon planlarına büyük direnç gösteriyorlar.
Eşi estetik işlem yapan erkeklerin çoğu kısa sürede, büyük ya da küçük bir operasyon geçiriyor.

estetik1
Önce İkna ve Araştırmalar

Estetik işlem yaptıracak kişi, çok sayıda aşamadan geçmektedir. Süreç, uygulanacak işleme kendini ikna etmekle başlar. Doktor ve ücret araştırmasına girişilir. İnternet araştırmalarının, arkadaş tavsiyelerinin sonu gelmez. Kendini emanet edeceği emin ellerden mucizevi sonuçlar arzulanır. Doktor tespitinden sonra işlemin ayrıntıları, beklenen sonuç, işlem sonrası bakım gibi birçok konuda doktor ve hasta arası diyaloglar yaşanır.

Madem Çok İstiyorsun…

Operasyon ve doktor seçiminden sonra geriye tek bir aşama kalmaktadır. Birinci derece yakınları ikna etmek! Bu süreçler önce eşler ile paylaşılır. Eşler, genelde ilk başta direnç gösterir. “Ben seni böyle sevdim, sen böyle de güzelsin/yakışıklısın ne gerek var operasyona” gibi caydırıcı cümleler, kararlı bir duruş karşısında “Madem çok istiyorsun, öyle olsun” gibi ifadelere yerini bırakır. Sonunda iş nihayete varır…

estetik2

Eşlerin Endişesi

Aslında biz doktorlar bir operasyon için eş onayını almayı beklemeyiz. Karar veren kişinin özgür bir birey olarak reşit olması yeterlidir ama eşlerin de sürece dahil edilmesini tavsiye ederiz. Hastaların endişelerini nasıl paylaşırsak eşlerininkini de öyle paylaşırız. Güzelliğin, güzel olan her şeyin aile saadetlerini artıracağını düşünürüz.

Öz güven

Yapılan işlem isterse vücut şekillendirme, burun estetiği, botoks, PRP veya farklı bir işlem olsun; hastanın gençleşmiş, güzelleşmiş ve nihayetinde öz güveni artarak günlük yaşamına geri dönmesi en büyük arzumuzdur.

Savunma Mekanizması

Hasta kadar eşler de operasyon sonrasında olabilecek olumsuz durumlardan korkarlar. İstenmeyen bir sonuçtan dolayı eşlerinin üzülmesini ve nihayetinde ilişkilerinin etkilenmesi istemezler. Eşlerin bir diğer kaygısı ise çevrelerinin duyması ve sonrasında bunu nasıl karşılayacaklarıdır. Buna karşı bir savunma mekanizması oluştururlar. Çoğu zaman solunum sıkıntısı ve kitle gibi normal karşılanacak sağlık sorunları gerekçe gösteriler.

estetik3

Yaşlanmaya Karşı Koyma İsteği

Yaşa bağlı gelişen vücut şekil bozuklukları kadın ve erkek fark etmeksizin evliliklerde bireysel açıdan sorun olarak görülmektedir. Bu, yersiz bir düşünce olsa da yaşlanmaya karşı koyma duygusu evrensel bir duygudur.

‘Az olsun benim olsun’

Genellikle eşler, eşlerinin estetik operasyon yaptırmasını arzu etmezler. Bu durum için sarf edilmiş “Az olsun benim olsun” ifadesini bir kadın hastamdan bizzat duydum. Sonrasında özellikle kadınların eşlerinin operasyonuna karşı daha dirençli olduklarını gözlemledim. Bu durum eşinin kendisinden daha genç, çekici ve öz güvenli olmasının ilişkiyi olumsuz etkileyebileceği kaygısından kaynaklanıyor.estetik4

Eşler neden estetik işlem isterler?

Yaşa bağlı olarak oluşan vücuttaki deformiteler, kadın ve erkek fark etmeksizin monotonlaşan evliliklerde, bireysel açıdan sorun olarak görülmektedir. Bu yersiz bir düşünce olsa da yaşlanmaya karşı koyma isteği evrensel bir durumdur.

  1. Yaşlanma, bölgesel yağlanma, saç kaybı, gebelik sonrası değişikliklerle oluşan vücut deformasyonları nedeniyle eşlerinin kendilerini beğenmediklerini düşünürler. Güzel gözükerek tekrar eşlerin beğenmesini kazanmayı arzularlar.
  1. Aldatılma, kötü sözler eşlerin öz güveninin kaybına neden olur. Bu durumda, bir kadının gidebileceği iki yer vardır; plastic cerrahi kliniği ve kuaförüdür.

 Gizli Randevular

Sonucun iyi olması durumunda eşlerde bir rahatlama olur. Eşinin güzel bir sonuç aldığını görünce kendisinin de estetik sorunlarının giderilebileceğini düşünürler. Sürece alışmış olan eşlerin aynı doktordan güven içinde randevu alarak eşlerinden ve çevresinden gizli botoks ve hatta daha büyük operasyonlar yaptırdıklarına şahit olmuşumdur.

Biz plastik cerrahlar isteklerinizi gerçekleştirirken eşlerinizin kaygılarını ve kıskançlıklarını göz önünde bulundururuz.

Estetik işlemler için sizi eşinizle birlikte bekliyoruz.

Unutmayın güzellik mutluluğun esas kaynağıdır.

ALİ CEMAL YILMAZ
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

http://www.alicemalyilmaz.com/

Mail: [email protected]

Twitter: https://twitter.com/alicemalyilmaz

Facebook:   https://www.facebook.com/dralicemalyilmaz

                     https://www.facebook.com/groups/acy.estetik/

                      https://www.facebook.com/aliceemal

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı. 15 ulusal ve uluslararası bilimsel yayını ve 20’ den fazla kongre katılımı ve 10 kongre etkinliği bulunmaktadır. 2011’de “Board Denkliği”ni aldı. Estetik ve Maksillofasiyal Operasyonları konusunda çalışmaları oldu. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD) üyesi.