Ana sayfa Genel Kreatin Nasıl Kullanılır ve Whey/Kazein Protein Hakkında Bilmek İsteyecekleriniz…

Kreatin Nasıl Kullanılır ve Whey/Kazein Protein Hakkında Bilmek İsteyecekleriniz…

1760
PAYLAŞ

Kreatin Kullanım Tavsiyesi:
Kullandığınız kreatinin türüne bağlı olarak antrenmanlardan önce ve sonra Whey Protein ile birlikte 1-5 gr alın.
Eğer Creatin Monohydrate kullanıyorsanız ilk 7 günü yükleme safhası olarak değerlendirin. Bunun için her gün yemeklerle birlikte dört ya da beş kez 5’er gr alın.
Antrenman günlerinde 2 doz antrenman öncesi ya da sonrası için ayırın. Yükleme safhası bittikten sonra sadece antrenman öncesi ve sonrasında 5 gr ile devam edin.

keratin

Yatmaya hazırlanmak, tıpkı savaşa hazırlanmak gibidir. Katabolizma vücudunuzun silahıdır; kaslarınız ise savaşta ölenlerdir. Bahsi edilen savaşın nedeni ise kandaki glikozdur. Vücudunuz glikoz seviyesini her ne pahasına olursa olsun sabit tutmak ister. Bu nedenle kaslarınıza saldırır.

Yatmadan önce Whey mi yoksa Kazein Proteini mi almalı? Kesinlikle Kazein. Kazein gibi kazein proteinlerinin hazmı yedi saate kadar uzayabildiğinden, gece boyunca yavaş ve sürekli bir amino asit akışı olur. Bu aminolar yanıltıcı bir yem gibi davranırlar. Bu sayede vücudunuz kaslarınızı hedef alacağına onlara saldırır. Artan aminolar kaslarınıza ulaşarak büyümelerini sağlarlar.

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
Hacettepe Üniversitesi Spor bilimleri ve Teknolojisi bölümünden mezun oldu. 18 yaşına kadar tekvando ve basketbol dallarında aktif spor hayatına devam etti. Atletizm’ de “Yüksel Atlama” dalınd, “Avrupa 3.lüğü” nü kazandı. Profesyonel Fitness Model. 2013 yılında Men’ s Physique kategorisinde Ankara ve Türkiye şampiyonluğunu kazandı. 2013 IFBB Men’ s Physique yarışmasında “Avrupa 2.liği” ni kazandı. Kıbrıs “Yakın Doğu Üniversitesi” nde öğretim görevlisidir. SH Fit ZONE isimli Fitness Marketi sistemini kurmuştur.