Ana sayfa Beslenme Metabolizmanızı Hızlandıran ve Kendinizi İyi Hissetmenizi Sağlayan Bitkisel Karışım

Metabolizmanızı Hızlandıran ve Kendinizi İyi Hissetmenizi Sağlayan Bitkisel Karışım

5599
PAYLAŞ

Metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı ve
kendinizi daha canlı

parlak ve ışıl ışıl hissetmenizi
sağlayacak bir karışım
tavsiye etmek istiyorum

Sevgili anneciğim tüm zorlamalarıma rağmen spor yapan birisi olamadı ama gerçekten harika çay ve sağlıklı ürünler ile ilgili kitap yazabilir diye söylemeden geçemiyorum. Sürekli bitki karışımları yapar, dener, çevresine içirir. Her sabah düzenli olarak bitki çaylarını asla ihmal etmez.

Harika bir tarif var elimde ve sizlerle paylaşmak istedim.

Malzemelerim:
IMG_3549BİBERİYE:
Yağ yakımına yardımcı olur, vücuttaki suyun dışarıya atılmasını sağlar, sindirim sistemine çok faydalıdır.
1 Tatlı kaşığı biberiye 

KARANFiL: Antiseptiktir, mikropları öldürür, diş ağrılarını kesmeye yardımcı olur, ağız kokusunu giderir, beden ve zihnin yorgunluğunu alır, öksürüğü keser, cinsel isteği arttırır, mide bulantısı ve kusmayı önler, ishali keser.
5- 6 adet karanfil

Tarçın: Kan şekerini düzenler, kilo vermeye yardımcı olur, soğukalgınlığı belirtilerini azaltır, mide rahatsızlıklarına iyi gelir, eski çağlarda birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir bitkidir.
1 adet tarçın çubuğu

YEŞİL ÇAY: Çok güçlü antioksidandır, kansere karşı koruma sağlar, kötü kolesterolü düşürür, kalp sağlığına iyi gelir, kan basıncını düşürür, bağışıklık sistemini güçlendirir.
1 tatlı kaşığı yeşil çay

ZENCEFİL: Kanın temiz kalmasını sağlar, solunum yolları için birebirdir, kalp ritminin düzene girmesini sağlar, uykuyu rahatlatır.
2 parça zencefilIMG_3550

Karışımı herhangi bir çay demliğinde (porselen, cam demlik olabilir) sıcak su ekleyerek üzerine buharının çıkmaması için bir bez yardımı ile üzerini kapatıp 30 dakika beklettikten sonra bol limon ile içmenizi öneriyorum.
Kesinlikle şeker kullanmıyoruz, organik 1 çay kaşığı bal, sadece gündüz kullanılabilir, akşam kullandığınızda sadece bol limon kabuğu ekleyebilirsiniz.

Doğal olan her şey bizim için.

AFİYET OLSUN

Uzmanlarımızın hazırladığı sağlıklı beslenme önerilerini buradan okuyabilirsiniz.

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
22.06.1982 tarihinde İstanbul’da doğdu. 6 yıldır Avustralya Sydney’de yaşıyor. Australian Academy of Sport and Fitness mezunu. International Personal Trainer ve Group Fitness Instructor ve Besin Takviyesi Uzmanı. F45 (Functional Workout) Boxing, UFC Fit ve Kettlebell Training, TRX Eğitimleri aldı. Power Yoga derslerini çok seviyor ve esnemek için yoga yapıyor.