Ana sayfa Keşfet Milyon Dolarlık Spor Salonu Olup 5 Kuruşluk Havalandırma Hizmeti Sunmak!

Milyon Dolarlık Spor Salonu Olup 5 Kuruşluk Havalandırma Hizmeti Sunmak!

2305
PAYLAŞ

Spor salonunda
binlerce dolarlık koşu bantları
yan yana sıralanmıştı..

Satış departmanı personelinden bir kadın topukluları ile salonda yürürken aynı zamanda sağı solu işaret ederek, yeni ve potansiyel müşterilere salonu gezdirirken 1’e 10 koyarak salonlarının sistemlerinin ne kadar fevkalade olduğunu  anlatmaktadır.

İşte sizinde gördüğünüz gibi salonumuzda tanesi 10 bin dolar olan koşu bantlarımızdan 20 adet,
7 bin dolar olan bisikletlerimizden 30 adet ve diğer kardiyo makinelerimizden de 50 adet bulunmaktadır.
Kısacası sizler için hiç bir yatırımdan kaçmıyoruz, her şey sizin için.

Bu sözleri duyan “potansiyel müşterileri”, az sonra sorgu odasın kıvamındaki satış ofislerine çekildiklerinde, nasıl rakamlar ile karşılaşacakları korkusu hafiften sarmaya başlamıştı bile..

Bu arada, içeride müzik son gaz giderken, salonda antrenmanlarını yapanların sırtlarından ve yüzlerinden ter damlaları eksik olmuyordu. Havlu kullanma kültürü spor salonlarında yerleşmediği için sudan çıkmış hali ile egzersiz makinelerinin üzerine yatan zatı muhteremin kaslarından fışkıran ter damlaları ile adını yazdığı zemin o muhteşem likit hali ile ortada parlamaktaydı “burada …..çalıştı”.

Bu sırada kadın satışçı, etrafa bakan ve “ben nereye geldim böyle, bu sistemin içine nasıl dahil olacağım” diye ürkek bakışlar ile gezen potansiyel müşteriye kısa ve etkili $ bakışı fırlatarak “nasıl salonumuzu beğendiniz mi?” diye sorar.

Potansiyel müşteri cevap verir;

Evet çok güzel bir salon (daha önceden yüzlerce salon gezmiş ve yıllardır karar vermekte güçlük çekmiştir) ortam da güzel, müzikler falan, yani beğendim güzel bi yer..

Satış personeli ortalanan topu görür ve şutu çeker;

Beğenmenize çok sevindim, dilerseniz size şu an kısa bir süreliğine uyguladığımız ve son 2 günü kalan kampaya dahilindeki rakamlarımızdan bahsetmek isterim (kampanyalar ve son 2 gün fırsatı kaçırılmamalıdır).

Sonrasında ne mi olur?

Sonrasında olanlar büyük oranda başarılı bir satıştır.

Not! Bu süreçlerde neler olur konusuna başka bir yazımda yeniden döneceğim.

 Burada esas önemli olan ve sorulacak sorularda başı çekenlerden biri olan “buranın havalandırmasını nasıl sağlıyorsunuz?” “üye sayısına göre havalandırmanız yeterli mi?

Neden bu sorular sorulmalı derseniz işte 2 bir kaç önemli neden!

– Havalandırma sistemleri bütünü, Spor salonundaki iklimi, sıcaklığı ve hava akışının olması gereken seviyelerde tutar ve kontrolünü sağlar.

– Bu kısa bir süre için bile olsa o ortamda bulunanların sağlık şartları için önemlidir.

– Bu bahsedilen şartları yerine getirmemiş olan mekanlarda, bakteri, küf, zararlı organizmanlar vb istenmeyen durumların oluşmasını sağlar.

ama bizim milyon dolarlık tesisimizde şu havalandırma sistemi var“, o zaman bi zahmet çalıştır da içerideki çalışma ortamı istenilen seviyeye gelsin. 

Kişi sayısına göre “hmmm  içeride az kişi var şimdilik sistemi çalıştırmaya gerek yok” diye burnu ile ölçüm yapabilen spor salonu müdürleri oldukça zaten %3 egzersiz yapan toplumun sağlıksız şartlardan dolayı spor salonlarına bakış açısı değişecektir.

Kısacası müşterilerin spor salonuna gittiklerinde temiz hava, ortam sıcaklığı, hijyen vb talepleri en doğal haklarıdır ve bu haklar sözde değil, özde sağlanmalıdır. 

Bunu sağlayan spor salonlarının
toplumda farklı bir şekilde değerlendirilmesi adına pozitif lansmanı yapılmalıdır.

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
FitSharp / Mag, Web ve TV Medya Grup Co Founder Sportif Koç / UK Coaching Academy HDCA / Hakan Demiray Corporate Activities kurucusu Men’s Fitness / Türkiye Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliği Woman’s Fitness / Türkiye Dergisi’nin danışmanı Uzman TV / ‘de 10 milyon üzeri izlenme Fear Factor / TV Programı’nın ilk kazananı BBG / Evi’nin Fitness Danışmanı NTV / NTV’de “5 kere 5″ Programı’nın Fitness danışmanı ve Spor bölümü sunucusu TV 8 / ‘de “Hakan Hocam” Programı’nın danışmanı ve sunucusu TRT 3 / ‘de “Haydi Spora Programı”nın Danışmanı ve Yardımcı Sunucusu ATV / Biggest Loser, Türkiye versiyonu “Şimdi Zayıflamak İstiyorum” Programi Fitness Danışmanı ve Sunucusu Milli Sporcu / 1998 Kickboks Türkiye Milli Takim Sporcusu, Kickboks Semi Contact Avrupa 3.sü Türkiye Şampiyonası / 1998, 1999 ve 2000 yılları Türkiye Ağır siklet Kickboks Semi Contact Şampiyonu