Ana sayfa Çekici / Bakımlı Olma Spor Yaparken Rahat Ve Şık Olmak

Spor Yaparken Rahat Ve Şık Olmak

546
PAYLAŞ

Hayaller özgürleştikçe yeryüzündeki tüm renkler bir o kadar ezber bozmaya devam ediyor. Moda dünyası bu rüzgarı arkasına aldığı andan itibaren hiçbir şey de aynı olmadı.

Spor giyim markalarının ünlü tasarımcıları, daha önce spor yaparken giydiğimiz tüm kıyafetleri rafa kaldırmamıza neden oldu. Dümdüz giydiğimiz siyah tayt bile artık sıradanlıktan çıkıp bambaşka bir tasarım olarak bize geri geldi. Artık hangi sporu yapıyorsak kıyafetlerimiz ve aksesuarlarımız ona göre şekilleniyor. Ezbere yaptığımız alışverişleri bir kenara bırakıp doğru eşyalara sahip olmak için sizlere öneriler, deneyimler ve profesyonel sporcularımızın bakış açılarını paylaşıyor olacağım.

nk.1.2

Spor yapmayı çok istiyor, her pazartesi “Evet, bu sefer kararlıyım” dedikten sonra bu fikirden hızla uzaklaşanlardan mısınız?

Alışveriş artık herkesin ruhuna iyi geliyor, o yüzden kadın erkek diye ayırmak istemiyorum. Spor yaparken seçilen kıyafetleriniz, egzersizleri daha rahat yapmaya, motivasyonunuzu arttırmaya ve şekillenen vücutlarınızı formda göstermek için çok ama çok önemlidir. Hatta ter dökerken çekeceğiniz selfieleri yayınlacağınız instagram hesaplarınız için bile artık çok önemli. O zaman ne var ne yok biraz göz atmaya başlayalım.

nk.2

Vücudun terleme tepkisi çok sağlıklı bir sonuçtur. Fakat bu sağlıklı sonucu en doğru biçimde sonuçlandırmak için cildin nefes aldığı kıyafetler tercih edilmelidir.

Ne çok bol olmalı ne çok dar olmalıdır, vücuda yapışan ve cildin havayla temasını engelleyen kıyafetler giymekten kaçınılmalıdır. Aktiviteye uygun üretilmiş pamuklu, son derece hafif, ütü istemeyen, leke tutmayan teknolojik kıyafetler tercih edilmelidir.

nk.3

Spor Şık

Lütfen iç çamaşırı deyip geçmeyin, bayanların göğüslere ekstra destek vermek ve rahat bir şekilde hareket edebilmelerini sağlamak için özel olarak dizayn edilmiş sporcu sutyenleri bulunmaktadır. Bu sayede göğüs sarkmaları, sırt ağrıları, omuz aşınmaları engelleniyor. Böylece spor yaparken konsantrasyonunuzu bozacak hiçbir şeye izin vermemiş olacaksınız.

‘Spor Şık’ kavramı hayatımıza ‘’Merhaba’’ dedikten sonra dışı seni yakar içi beni kavramı da gündemdeki yerini aldı. Çünkü şık modellerin albeni cazibesi arttıkça kalitesiz tehlikeli boya maddeleri içeren ürünlerin piyasaya çıkmasına neden oldu. Bunun, dikkatli olmamız gereken çok önemli bir konu olduğunu düşünüyorum.

nk.1.1

DRI-fit kumaş

Nike’ın Dri-Fit teknolojisi ile üretilen kumaşlarının vücutla temas eden iç yüzeyi, “suyu iten” liflerden oluşur ve bu özellik sayesinde cilt yüzeyinde oluşacak en ufak bir ıslaklık anında ciltten uzaklaştırılır. Bu lifler nemin oluşumunu yavaşlatmaz ve nemin hepsini emmez. Bunun yerine, bir pompa görevi görerek, nemi ikinci kumaş tabakasına iletir.
DRI-fit kumaşın ikinci tabakası, nemi ileten liflerden oluşur. Bu lifler, nemi, vücuda yakın kumaş katmanından alır ve dış yüzeye, hava ile temas halindeki noktaya yakın bir yere iletir.
Dış yüzeye geldiğinde, tıpkı cam sileceklerinin su damlalarını yüzeyden uzaklaştırıp buharlaşmayı hızlandırması gibi, DRI-fit kumaş geniş bir alan üzerinde nemi yayarak dışarı atar. Sonuç; ağır antrenmanlar boyunca kupkuru kalmanın getirdiği rahatlıktır.

Bu kadar hazırlık neden? Savaşa mı gidiyoruz Spora mı? Siz bu sorunun cevabını düşünürken doğru hamle yapanlar Şah’ı Mat yapmaya doğru ilerliyor olacak. Spor yapmayı bir bütün olarak düşünürsek, parçaları nelerin oluşturduğuna küçük bir örnek verdik sadece.

Sevgiler

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN