Ana sayfa Beslenme Yanlış Tüketildiğinde Vücudunuzun 3 Gizli Katili

Yanlış Tüketildiğinde Vücudunuzun 3 Gizli Katili

5180
PAYLAŞ

Vücudumuza fazlasıyla dost olan besinler
içerisine katkı maddeleri girdiğinde
acımasız bir katile dönüşebilir

shutterstock_117421366

YOĞURT

VÜCUT MİMARI: Bu muhteşem besin yüksek kaliteli protein, bağırsak dostu, testosteron arttıran aynı zamanda yağ yakan kemik güçlendiren kalori dolu bir hazinedir.
VÜCUT KATİLİ: Şekerli ve işlenmiş meyveli yoğurt vücudun baş düşmanlarındandır. Tatlandırılmış versiyonlarında sizin kan şekeri dengenizi bozacak, fazla insülin salgılanmasına neden olacak ve vücudu yağ depolamaya yönlendirecek kadar toplam kalorisinin %80 i oranında şeker mevcuttur. İçindeki protein oranı azdır. 

NE YAPMALIYIZ: Sade yoğurttan şaşmayınız
değişiklik istiyorsanız
kendi meyvenizi ekleyebilirsiniz

FISTIK EZMESİ

shutterstock_98287508VÜCUT MİMARI: Yağ yakıcı, testosteron arttıran kan glikozunu dengeleyen ve E vitamini içermesi bu besinin özelliklerinden sadece bir kaçıdır.
VÜCUT KATİLİ: Fıstık ezmesi genelde iki istenmeyen madde şeker ve trans yağ ile karşınıza gelir. Şekerin vücudumuza olan zararlarını biliyoruz trans yağ ise ürünün raf ömrünü uzatmak ve yağ ayrışımını önlemek için birçok üründe kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu trans yağın kas kaybını arttırdığı görülmüştür.

NE YAPMALIYIZ: Sadece fıstık içeren
doğal ürünleri tercih etmeli veya
ufak birkaç tarifle
fıstık ezmenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz

TON BALIĞI

shutterstock_158698361

VÜCUT MİMARI: Bol balık yediğimizde şüphesiz iri ve dolgun kaslara sahip olacağız. Ayrıca sadece protein değil vücudumuzdaki yağları en hızlı şekilde yakacak omega-3 yönünden de zengin bir besindir.
VÜCUT KATİLİ: Yağa bulanmış bir konserveyi mideye indirdiğimizde fazladan 150 kalori almış oluruz. Unutmayalım ki; bu ton balığı zamanında bir civanın içinde de yüzmüş olabilir.

NE YAPMALIYIZ: Sandiviçinizi light ton
konservesiyle yaparak
daha az kalori ile tüketebiliriz

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
2013 Kayseri Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulu Antrenörlük Bölümü Mezunu olan Mehmet Pakır, Türkiye Yüzme Federasyonu 3.Kademe Kıdemli Yüzme Antrenörü, Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu 1.kademe Fitness Antrenörü, FÇA Academy & ST.Clements University Sertifikalı Fitness Antrenörü, Fitness Life Club İşletmecisidir.