Ana sayfa Açık Hava Egzersizleri Yüzme Sayesinde Üçgen Vücut Yapabilir miyim?

Yüzme Sayesinde Üçgen Vücut Yapabilir miyim?

2009
PAYLAŞ

Fit olmak ve
özellikle kızların
ilgisini çekmek için...

Çeşitli spor dalları ile ilgilenmeniz gerekir. Yüzmek, üçgen vücut sahibi olmak için yapmanız gereken sporlardan sadece biridir. Çünkü göğüs çalışmak için kulaç atmanın yanında ağırlık çalışmanız da gerekir.shutterstock_145316497

Üçgen vücut yapmak için kol kaslarınızın ve göğüs kaslarınızın sağlam olması önemlidir. Bunun için kol ve göğüs kaslarını çalıştıran egzersizlere yönelmelisiniz. Yüzme, kol kaslarınızı güçlendirecektir.

Omuzlarınızın geniş olmasını sağladığı gibi aynı zamanda güçlü olmanızı da sağlayacak olan yüzme, özellikle ergenlik döneminde sık sık yapılması gereken sporlardan biri olarak dikkat çekmektedir.

Geniş omuzlar için
kol egzersizlerinin
önemi büyüktür

Geniş omuz ölçüsüne sahip olmanın ilk şartı, olabildiğince fazla yüzmektir. Yüzmenin sadece üçgen vücut için gerekli olmadığını aynı zamanda daha güçlü, zinde ve fit olmak için de gerekli olduğunu bilmenizi isteriz.

shutterstock_226817848

Erken yaşlardan itibaren yapılmaya başlanılan sporun, bedeninizin genç kalmasında ve kendinizi formda hissetmenizde etkisi çoktur. 

Gençlik dönemlerinden itibaren spor yaparak yaşlılıkla bedensel anlamda mücadele edebilirsiniz. Erken yaşlanan insanların büyük kısmı spor yapmayı zaman kaybı olarak değerlendirenlerdir. Oysa spor yapmanın beden kaslarını ve iskeleti güçlendirdiği, omurganın daha sağlıklı olmasında etkili olduğu bilimsel olarak tespit edilmiştir. Yüzme, halter ve çeşitli spor dalları ile ilgilenerek hem üçgen vücuda sahip olabilir hem de zinde bir bedenle uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yaşama şansını elde edebilirsiniz.

SAĞLIKLI KALMAK İÇİN ARAMIZA KATILIN

PAYLAŞ
3 yaşında yüzme derslerine başlamış ve 6 yaşından itibaren profesyonel olarak yüzme hayatıma devam etmektedir. 6 yaşında Kınalıada su sporları kulübünde ilk madalyasını aldı. Sonrasında sırası ile Heybeliada Su Sporları Kulübü, Fenerbahçe, İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü, Galatasaray Spor Kulübü’nde aktif spor hayatıma devam etti. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Spor Yönetimi bölümünde Yüksek Lisans yaparak eğitim – öğretim hayatına devam etmektedir. 8-9 Haziran 2013 tarihinde Marmaris ilinde yapılan Masterlar Bahar Kupası Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda 100m ve 200m kelebek branşında, Türkiye Rekoru’nun sahibi olurken 50m kelebek ve 100 m karışık branşlarında Türkiye Şampiyonu oldu. Meis – Kaş ve Uluslararası Boğaziçi Asya’dan Avrupa’ya Yüzme Maratonu Yarışları’nda derece sahibi. Şu an 33 Milli yüzücünün özel kondisyonerliğini ve supplement danışmalığını yapmaktadır. Strength and Conditional Coach. Dünyanın İlk Expert Genetic Trainer Yüzme Antrenörü ve Kondisyoneri. Acarkent - Coliseum Sports Club bünyesinde Personal Trainer olarak çalışmaktadır.